Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginioniony 14-latek odnaleziony w ciągu godziny

Data publikacji 09.01.2017

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej zielonogórskich policjantów już w ciągu godziny od przyjęcia zawiadomienia, mundurowi odnaleźli zaginionego 14-letniego mieszkańca Zielonej Góry. Młody chłopiec cały i zdrowy trafił do swego domu. Kryterium czasu było tutaj kluczowe, bowiem za oknem słupek rtęci wskazywał -8 stopni Celsjusza.

W czwartek, 5 stycznia br., w godzinach wieczornych, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej matki, której nastoletni syn nie wrócił do domu. W związku z tym około pięćdziesięciu policjantów różnych służb natychmiast przystąpiło do akcji poszukiwawczej. Niezwykle istotne było to, by jak najszybciej odnaleźć zaginionego chłopca. Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ w tym czasie na zewnątrz  temperatura wynosiła -8 stopni, co mogło skutkować wychłodzeniem organizmu.

W prowadzonej akcji policjantów wspomagali także strażacy z zielonogórskich jednostek straży pożarnej. Z uwagi na młody wiek chłopca i niską temperaturę na zewnątrz, policjanci patrolowali wszystkie ulice Zielonej Góry oraz tereny kompleksów leśnych za nastolatkiem. Do dyspozycji mieli jedynie ogólny opis młodzieńca podany przez dyżurnego.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu policjantów i strażaków szczęśliwy finał poszukiwań nastąpił zaledwie w godzinę po zgłoszeniu. Policjanci ruchu drogowego patrolując wszystkie przyległe do miejsca zamieszkania ulice i miejsca, gdzie mógłby przebywać 14-latek, zauważyli idącego chodnikiem chłopca. Po krótkiej rozmowie z nastolatkiem okazało się, że to właśnie jego szuka rodzina i  policjanci. Chłopiec był już bezpieczny. Po szczęśliwie zakończonej akcji poszukiwawczej 14-latek trafił bezpiecznie do domu, w którym czekała na niego rodzina. Został ponadto objęty pomocą psychologiczną.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

Powrót na górę strony