Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

155 zarzutów za oszustwa internetowe i gospodarcze

Policjanci z Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali 38-letniego oszusta. Mężczyzna przez kilka lat zajmował się złożonym procederem oszustw zarówno gospodarczych jak i internetowych. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z VI Komisariatu Policji doprowadzili do finału sprawę, która zakończyła się zatrzymaniem i postawieniem 155 zarzutów 38-letniemu oszustowi.

Sprawa, którą zajmowali się policjanci była wielowątkowa i skomplikowana. Policjanci przez prawie rok przygotowywali materiał zbierając dowody przeciwko podejrzewanemu mężczyźnie, który kilka dni temu został zatrzymany i usłyszał zarzuty oszustwa. Pierwszych przestępstw 38-latek dopuścił się kilka lat wcześniej. Proceder przestępczy polegał na wyszukiwaniu w sieci szczegółowych danych osób, które wykorzystywał do zakładania kont w poszczególnych bankach internetowych, aby następnie starać się o przyznanie kredytów.

Wytypowanie sprawcy nie było prostą sprawą. W obawie przed namierzeniem w sieci - mężczyzna, chcąc zachować anonimowość, korzystał z programów maskujących. Jednak specjalistyczne umiejętności funkcjonariuszy umożliwiły ustalenie oszusta. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec jednej z podkrakowskich miejscowości. Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał 155 zarzutów z art. 286 Kodeksu karnego.

Wstępnie oszacowano, że mężczyzna wyłudził kredyty na kwotę prawie 200 tysięcy złotych.

KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony