Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zniszczenia na obiekcie sportowym

Data publikacji 12.01.2017

Policjanci ze Zgorzelca ustalili i zatrzymali grupę nastolatków w wieku 16 i 17 lat, podejrzanych o zniszczenie samochodu dostawczego oraz 65 krzesełek na terenie obiektu sportowego. 17–latkom za czyny, o które są podejrzani, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie nieletnich zdecyduje natomiast sąd rodzinny i nieletnich.

Do zdarzenia doszło 8 stycznia 2017 r. Policjanci zostali poinformowani o dokonanych zniszczeniach na terenie centrum sportowo - rekreacyjnego w Zgorzelcu. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, w efekcie prowadzonych czynności, na podstawie zgromadzonego materiału, w tym m.in. monitoringu, zidentyfikowali osoby podejrzewane o ten czyn.

Jak się okazało, podejrzanymi była grupa nastolatków. W wyniku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że w nocy z 7 na 8 stycznia br. podejrzani weszli na teren zamkniętego obiektu sportowego, gdzie spożywali alkohol. Tam czterech nastolatków zaczęło dewastować trybuny. Sprawcy kopali, łamali oparcia, a także wyrywali całe krzesełka, a nastepnie nimi rzucali. Łącznie zniszczyli 65 krzesełek.

Następnie młodzież widząc stojący na parkingu samochód dostawczy, również zaczęła go niszczyć. Nastolatkowie skakali po aucie, kopali, wybijali w nim szyby oraz wyrywali lusterka i drzwi.

Teraz 17–letni podejrzani odpowiedzą za zniszczenie mienia. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 5, natomiast o losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • zniszczony samochód
  • zniszczony samochód
  • zniszczony samochód
  • zniszczone krzesełka na obiekcie sportowym
  • zniszczone krzesełka na obiekcie sportowym

Film Odpowiedzą za zniszczenia na obiekcie sportowym

Pobierz plik Odpowiedzą za zniszczenia na obiekcie sportowym (format mp4 - rozmiar 12.07 MB)

Powrót na górę strony