Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna realizacja policjantów i funkcjonariuszy NOSG. W ramach prowadzonego śledztwa zabezpieczono mienie o wartości blisko 4 mln zł

Data publikacji 13.01.2017

Kolejna realizacja policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie i funkcjonariuszy NOSG w Chełmie dotycząca działalności grupy przestępczej dokonującej kradzieży na terenie UE, a następnie legalizacji ciągników rolniczych i maszyn rolniczych znacznej wartości. Tym razem zabezpieczono ładowacz o wartości ponad 40 tys. zł. Łącznie do śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu zabezpieczano mienie o wartości blisko 4 mln. zł.

Wczoraj, 12.01.br., policjanci z Wydziału Kryminalnego i funkcjonariusze Straży Granicznej w Sławatyczach NOSG weszli na teren jednej z posesji w powiecie janowskim. Czynności prowadzone były w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu w związku z handlem pochodzącymi z kradzieży maszynami rolniczymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt o wartości ponad 40 tys. zł. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że ładowacz w  polu numerowym VIN  posiada ślady świadczące o pozafabrycznej ingerencji w jego oznaczenia identyfikacyjne. Maszyna pochodzi z kradzieży, do której doszło poza granicami naszego kraju.

Pierwsza  realizacja w tej sprawie miała miejsce jeszcze pod koniec listopada minionego roku. Wówczas to policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu janowskiego. Z informacji uzyskanej przez funkcjonariuszy oraz prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Zamościu wynikało, że 29-letni mężczyzna zajmuje się handlem maszynami rolniczymi. Oferowane przez niego do sprzedaży ciągniki pochodziły niestety z kradzieży. Listopadowe czynności realizowane były także przy udziale i współpracy funkcjonariuszy z NOSG. Wówczas swoim zasięgiem objęły one głównie woj. lubelskie. Zabezpieczono 10 ciągników rolniczych oraz dwie ładowarki kołowe. Trzy z zabezpieczonych maszyn to pojazdy utracone poza granicami naszego kraju. W pozostałych z kolei odnaleziono ślady świadczące o ingerencji w pole numerowe pojazdów.  Łączna wartość zabezpieczonego wówczas mienia szacowana jest na kwotę 2 mln 665 tys. zł.

Kolejne działania odbyły się w grudniu na terenie województw: lubelskiego, warmińsko – mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego. Wówczas funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt o wartości ponad 1 mln zł, były to dwa ciągniki rolnicze i 3 mini ładowarki.

(KWP w Lublinie / mw)

 

  • zabezpieczono mienie o wartości blisko 4 mln zł
  • zabezpieczono mienie o wartości blisko 4 mln zł
  • zabezpieczono mienie o wartości blisko 4 mln zł

Film Kolejna realizacja policjantów i funkcjonariuszy NOSG. W ramach prowadzonego śledztwa zabezpieczono mienie o wartości blisko 4 mln zł

Pobierz plik Kolejna realizacja policjantów i funkcjonariuszy NOSG. W ramach prowadzonego śledztwa zabezpieczono mienie o wartości blisko 4 mln zł (format mp4 - rozmiar 7.98 MB)

Powrót na górę strony