Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili prawie 2,5 kg suszu marihuany

Data publikacji 16.01.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 26-letniego mieszkańca krakowskiego powiatu, który pod balkonem w swoim miejscu zamieszkania przechowywał prawie 2,5 kg suszu marihuany. Zabezpieczone narkotyki pozwoliłyby na uzyskanie ponad 5 tys. tzw. „działek dilerskich” o szacunkowej wartości czarnorynkowej ok. 133 tys. złotych.

Funkcjonariusze trafili do mężczyzny w trakcie realizowania czynności służbowych związanych z tzw. „dziuplą”. Podczas rewizji pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanego, mundurowi zwrócili uwagę na kartonowe pudło oraz foliowy worek, które były schowane we wnęce pod balkonem. Jak się okazało, w pakunku znajdowały się suszone liście oraz kwiatostany marihuany, natomiast worek był wypełniony roślinami w początkowej fazie wzrostu.

Policjanci znaleźli również u 26-latka sziszę i nożyce służące do obcinania roślin. Ponadto w garażu, do którego doprowadził policjantów pies tropiący, znajdował się grzejnik olejowy, co świadczy o wykorzystaniu przez zatrzymanego tego pomieszczenia do suszenia konopi indyjskich.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony