Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne małżeństwo po służbie zatrzymało pijanego uciekiniera – sprawcę kolizji

Data publikacji 16.01.2017

Policyjne małżeństwo z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w czasie wolnym od służby zatrzymało pijanego kierowcę. Zatrzymany najpierw swoim samochodem czołowo zderzył się z autem, którym podróżowała czteroosobowa rodzina z dziećmi, a następnie zaczął uciekać. Jak się później okazało, 26-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Do groźnej kolizji doszło wczoraj, 15.01.2016 r., około godz. 17:30, w miejscowości Pawłowo w gminie Olsztynek. Kierowca audi jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z kią, którą podróżowała czteroosobowa rodzina z dziećmi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Sprawca kolizji jednak nie zainteresował się stanem pozostałych uczestników zdarzenia i zaczął uciekać z miejsca zdarzenia.

Świadkami całego zdarzenia było policyjne małżeństwo z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, które w tym czasie miało wolne od służby. Funkcjonariusze pojechali za uciekającym mężczyzną, iinformując o jego ucieczce oficera dyżurnego. Po kilkuset metrach stan techniczny audi uniemożliwił 26-latkowi dalszą ucieczkę. Mężczyzna postanowił więc uciekać pieszo. Funkcjonariusze pobiegli za nim i po krótkim pościgu zatrzymali go.

Jak się okazało, mieszkaniec gminy Olsztynek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś, 16.01.2017 r., usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony