Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląska plantacja zlikwidowana

Data publikacji 17.01.2017

Dzięki skuteczności stołecznych policjantów wydziału do walki z przestępczością narkotykową znaczna ilość marihuany nie trafi na rynek. Do zatrzymania czterech mężczyzn zajmujących się narkotykowym procederem doszło na terenie Warszawy oraz Śląska. W powiecie bielskim funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną plantację. Uprawa działała z pozoru na zwyczajnej posesji. Za te przestępstwa grozi kara co najmniej 3 lat więzienia

Kolejny raz szeroko zakrojona praca operacyjna stołecznych policjantów wydziału do walki z przestępczością narkotykową przyniosła efekty. W trakcie wykonywanych czynności służbowych pozyskali informację o nielegalnej uprawie konopi na terenie województwa śląskiego. Kryminalni ustalili, że mieszkańcy Warszawy wynajęli dom na terenie powiatu bielskiego, gdzie prawdopodobnie miała znajdować się plantacja marihuany. Z informacji kryminalnych wynikało, że narkotyki miały trafić na warszawski rynek.

Stołeczni policjanci w związku z uzyskaną informacją przeprowadzili szereg czynności operacyjnych. Między innymi ustalili miejsca pobytu Daniela K. lat 26,  Marka G.  lat 28, oraz Jakuba P. lat 31 trudniących się przestępczym procederem. Podczas kontroli ich mieszkań na terenie Pragi Południe  ujawnili: wagę elektroniczną, prawie pół kilograma suszu roślinnego, torebkę strunową z zawartością zbrylonej substancji koloru brązowego oraz telefony komórkowe. Zabezpieczone zostały również pieniądze o łącznej kwocie ponad 44 tysiące zł.

W tym samym czasie stołeczni policjanci dokonali kontroli domu jednorodzinnego na terenie Śląska. Z ich informacji wynikało, że przebywa tam mężczyzna, który "opiekuje się" nielegalną plantacją. Na miejscu zatrzymali 28-letniego Łukasza K. Podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli 184 krzaki konopi oraz urządzenia służące do ich uprawy.

Po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie wszyscy mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury na terenie Pragi Południe, gdzie  usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą oni między innymi za posiadanie narkotyków oraz przetwarzanie znacznych ilości środków odurzających i uprawę konopi. Za te przestępstwa grozi kara co najmniej 3 lat więzienia.

KSP / ig

  • Śląska plantacja zlikwidowana
  • Śląska plantacja zlikwidowana
  • Śląska plantacja zlikwidowana
  • Śląska plantacja zlikwidowana
  • Śląska plantacja zlikwidowana
  • Śląska plantacja zlikwidowana

Opis filmu: Śląska plantacja zlikwidowana


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.95 MB)

Powrót na górę strony