Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii

Data publikacji 19.01.2017

Przy temperaturze - 6 C do zbiornika o głębokości około 4 metrów z pionowymi ścianami, który wypełniał się wodą wpadł 37-latek. Szczęśliwie na miejsce zdarzenia odpowiednio szybko dotarli policjanci z Marianowa, którzy uratowali wychłodzonego już mężczyznę. Z kolei w nocy dyżurny opatowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednym z bloków w Ożarowie. Przybyli na miejsce policjanci zauważyli gęsty dym wydobywający się z okna na parterze oraz klatki schodowej budynku. Policjanci podjęli próbę ugaszenia pożaru, a następnie wspólnie ze strażakami wynieśli z mieszkania 79-letniego mężczyznę.

Wczoraj, 18.01.br., późnym wieczorem, do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zadzwonił mężczyzna, który potrzebował natychmiastowej pomocy. Z jego relacji wynikało, że będąc na terenie stawów hodowlanych w Dzwonowie wpadł do głębokiego zbiornika, który wypełnia się wodą. Oficer dyżurny bezzwłocznie skierował na miejsce dzielnicowych z Marianowa, którzy kilka minut później byli na miejscu.

Na rozległym terenie pośród stawów funkcjonariusze dostrzegli zaparkowany samochód, dlatego natychmiast udali się w rejon tego zbiornika, jednocześnie nawołując głośno mężczyznę, a słysząc krzyki zlokalizowali miejsce wypadku. Tam, jak się okazało, przy spuście wody ze stawu znajdował się wykonany ze stali i betonu zbiornik o głębokości około 4 metrów z pionowymi ścianami.

Przy temperaturze  -6 C i oblodzonym terenie oraz lejącej się do zbiornika wodzie sytuacja zagrażała życiu i zdrowiu zarówno poszkodowanemu jak i ratującym mężczyznę funkcjonariuszom. Jednak policjanci zachowali zimną krew i czujność, dzięki czemu za pomocą linki holowniczej od samochodu wydobyli 37-latka. Przemarzniętego człowieka funkcjonariusze przebrali w swoją wierzchnią odzież i umieścili go w ogrzanym radiowozie do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.

Poszkodowany mężczyzna, który na obserwację trafił do szpitala był trzeźwy. Policjanci ustalili również, że do wypadku doszło w trakcie wykonywania prac przy śluzie. 

***

Do zdarzenia doszło wczoraj, 18.01.br., po godzinie 22.00. Pierwsi na miejsce zgłoszenia pożaru trzykondygnacyjnego budynku przybyli policjanci z komisariatu w Ożarowie. Funkcjonariusze zastali zgłaszającą, która oświadczyła, że w mieszkaniu, w pokoju w którym wybuchł pożar, znajduje się 79-letni mężczyzna. Policjanci niezwłocznie podjęli próbę ugaszenia ognia wykorzystując dwie gaśnice znajdujące się w radiowozie. Jednakże z uwagi na silne zadymienie pomieszczeń nie mogli odnaleźć mężczyzny. Po przybyciu na miejsce druhów OSP z Ożarowa, jeden z policjantów wspólnie z ochotnikiem wynieśli z mieszkania mężczyznę, któremu udzielona została niezbędna pomoc. Mężczyzna został przekazany pod opiekę medyczną. Do szpitala trafiła również czwórka innych mieszkańców budynku.

Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dzięki natychmiastowej reakcji stróżów prawa i profesjonalizmowi służb ratunkowych nie doszło do tragedii.  

(KWP w Szczecinie, KWP w Kielcach / mw)

  • KWP w Szczecinie

  • O krok od tragedii
  • O krok od tragedii
  • O krok od tragedii
  • O krok od tragedii
  • O krok od tragedii
Powrót na górę strony