Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał podrobioną odzież

Łódzcy policjanci zatrzymali 37-latka, który na stoisku w centrum handlowym sprzedawał podrobioną odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zabezpieczono około 4,5 tys. Sztuk odzieży o wartości 1,5 miliona złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi monitorując środowisko przestępcze uzyskali informację dotyczącą sprzedaży podrabianej odzieży na jednym z podłódzkich centrów handlowych. Aby zweryfikować tę wiedzę, wczoraj po godz. 10 policjanci pojawili się we wskazanym miejscu. Zastali tam 37-letniego mieszkańca Tuszyna, który oferował do sprzedaży koszulki, bluzy, spodnie i getry z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli około 4,5 tysiąca sztuk podrobionej odzieży. Przedstawiciel kilku pokrzywdzonych firm wycenił straty na co najmniej 1,5 miliona złotych. Mężczyzna został zatrzymany. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 168 tys. złh gotówki. 37-latek odpowie za naruszenie prawa własności przemysłowej. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

KWP w Łodzi / ig

  • Sprzedawał podrobioną odzież
  • Sprzedawał podrobioną odzież
  • Sprzedawał podrobioną odzież
Powrót na górę strony