Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie jesteśmy obojętni!

Data publikacji 20.01.2017

Aleksandrowscy policjanci każdego dnia podejmują interwencję wobec osób bezdomnych lub będących pod wpływem alkoholu. Kilka dni temu w jednym z pustostanów na terenie miasta znaleźli śpiącego mężczyznę. Prawdopodobnie uratowali wyziębionemu bezdomnemu życie. Nie brakuje też zgłoszeń od mieszkańców powiatu.

Kilka dni temu policjanci z aleksandrowskiej "patrolówki", jak co dzień, sprawdzali pustostany na terenie miasta pod kątem przebywających tam osób bezdomnych. W jednym z nich natrafili na śpiącego, młodego mężczyznę, który był pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła bezdomnego do szpitala. Tym samym  prawdopodobnie uratowali jego życie.

Nie brakuje też zgłoszeń od mieszkańców powiatu. W tym tygodniu policjanci odnotowali interwencję, którą zgłaszał zaniepokojony mężczyzna. Natknął się na przystanku na śpiącego na ławce mieszkańca gminy. Był już późny wieczór, a temperatura niebezpiecznie niska. Zgłaszający nie pozostał obojętny i nie tylko zadzwonił na policję, ale też czekał przy śpiącym na mundurowych.

Aleksandrowscy  policjanci nadal apelują o przekazywanie informacji dotyczących osób potrzebujących pomocy. Pamiętajmy, że dzięki szybkiemu sygnałowi przekazanemu właściwym służbom można zapobiec tragedii i uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Nie bądźmy obojętni - reagujmy!

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony