Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozprowadzali narkotyki przywiezione z Holandii

Data publikacji 21.01.2017

Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się nabywaniem znacznej ilości środków odurzających z krajów Unii Europejskiej. Zarzuty usłyszeli 3 mężczyźni w wieku 27-31 lat. Decyzją sądu Piotr B. i Mateusz Z. zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, natomiast Łukasz A. na 2 miesiące.

Funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw nad sprawą rozprowadzania znacznych ilości środków odurzających pracowali od lipca 2015 roku. Wtedy po dokonanej transakcji w ręce policjantów wpadł 27-letni Łukasz A., który miał zajmować się rozprowadzaniem narkotyków, głównie na Pradze Północ.

Jak ustalili prowadzący sprawę, mężczyzna sprzedawał marihuanę przemycaną z Holandii. Przy 27-latku znaleziono 4,5 kilograma konopi. Łukasz A. po usłyszeniu zarzutu posiadania środków odurzających został on tymczasowo aresztowany na miesiąc. Po dwóch tygodniach po wpłaceniu kaucji Łukasz A. został  zwolniony z aresztu.

Policjanci nadal pracowali nad sprawą. Według ich informacji w procederze tym mogły brać udział też inne osoby. Kilka dni temu prokurator nadzorujący sprawę wydał postanowienie o zatrzymaniu 30-letniego Piotra B. i 31-letniego Mateusza Z. Przy 30-latku policjanci znaleźli prawie 400 gramów amfetaminy, ponad 12 gramów ziela konopi i 153 tabletki extazy. Obojgu został przedstawiony zarzut wewnątrzwspólnotowego  nabycia znacznej ilości środków odurzających.

Policjanci ponownie zatrzymali też Łukasza A., któremu zmieniono zarzut. Mężczyzna również będzie odpowiadał za wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości narkotyków.

Funkcjonariusze ustalili, że Mateusz Z. i Łukasz A. byli kurierami i przewozili narkotyki z Holandii do Polski. Przerzut narkotyków do Polski miał organizować Piotr B.

Decyzją sądu wszyscy Piotr B i Mateusz Z. zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, natomiast Łukasz A. spedzi w areszcie najbliższe 2 miesiące.

KSP / ws

  • Rozprowadzali narkotyki przywiezione z Holandii
  • Rozprowadzali narkotyki przywiezione z Holandii
  • Rozprowadzali narkotyki przywiezione z Holandii

Film Rozprowadzali narkotyki przywiezione z Holandii

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozprowadzali narkotyki przywiezione z Holandii (format flv - rozmiar 12.96 MB)

Powrót na górę strony