Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w ramach polsko – niemieckiego projektu „Nie dla na narkotyków...” współfinansowanego przez Unię Europejską

Data publikacji 24.01.2017

Dolnośląscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym na terenie województwa lubuskiego, a dotyczącym realizacji polsko – niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim” współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt realizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, jako partnera wiodącego. Partnerami projektu są Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim i Dyrekcja Policji w Görlitz.

W Żarach odbyło się spotkanie dotyczące realizacji polsko – niemieckiego projektu „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim”, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Partnerem wiodącym tego przedsięwzięcia jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, a partnerami projektu zostały Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim i Dyrekcja Policji w Görlitz.

Jednym z elementów projektu jest m.in. szkolenie dla funkcjonariuszy policji z zakresu wiedzy specjalistycznej związanej z przestępczością narkotykową, metod pomocy i wsparcia dla osób uzależnionych i zagrożonych uzależnieniem.

Ponadto, jednostki policji otrzymają nowoczesne narzędzia do pracy z młodzieżą, rodzicami i pedagogami w postaci walizki demonstracyjnej oraz specjalnie przygotowanego filmu. Do badań laboratoryjnych związanych z analizą substancji i środków odurzających, zostanie też zakupiony odpowiedni sprzęt.

Projekt pt. „Nie dla narkotyków - zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym polsko - niemieckim” nr PLSN.04.01.00-02-0001/15 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska - Saksonia 2014 - 2020.

KWP we Wrocławiu / ws

  • Spotkanie w ramach polsko – niemieckiego projektu „Nie dla na narkotyków...” współfinansowanego przez Unię Europejską
  • Spotkanie w ramach polsko – niemieckiego projektu „Nie dla na narkotyków...” współfinansowanego przez Unię Europejską
  • Spotkanie w ramach polsko – niemieckiego projektu „Nie dla na narkotyków...” współfinansowanego przez Unię Europejską
Powrót na górę strony