Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze uciekali skradzionym samochodem – wpadli po policyjnym pościgu

Data publikacji 24.01.2017

Dzięki skutecznej akcji pościgowej za samochodem osobowym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie zatrzymali kierującego i pasażera. Volkswagen, którym uciekali okazał się kradziony. Nie były to jedyne osoby, który usłyszały zarzuty za popełniane przestępstwa.

W środę (18 stycznia) sulechowscy policjanci zauważyli kierującego Volkswagenem, który według posiadanych informacji posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z tym mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierujący VW na widok radiowozu przyspieszył i usiłował zgubić policjantów, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa innym użytkownikom drogi.

Po kilku minutach pościgu, kierujący pojazdem i jego pasażer byli już w rękach policjantów. Jak się okazało informacje dotyczące sądowego zakazu do prowadzenia pojazdów potwierdziły się. W wyniku dokładnego sprawdzenia pojazdu okazało się, że został on skradziony na początku stycznia tego roku. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyźni, mieszkańcy gminy Sulechów w wieku od 22 do 26 lat zostali zatrzymani. Podczas wykonywanych czynności, policjanci znaleźli w skontrolowanym pojeździe przedmioty pochodzące z włamania do jednej z działek na terenie gminy Babimost. Sulechowscy policjanci ustalili tożsamość kolejnych dwóch osób, które wspólnie z zatrzymanymi mężczyznami dokonali kradzieży jeszcze innego pojazdu i włamań do koparki oraz altanki na terenie ogródków działkowych. Jeden z nich 30-letni mieszkaniec gminy Sulechów został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Drugi z mężczyzn z uwagi na to, że jest osobą nieletnią po przesłuchaniu został zwolniony.

W wyniku przeprowadzonych działań przez policjantów operacyjnych sulechowskiego komisariatu, trzech mężczyzn usłyszało po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów oraz zarzuty kradzieży z włamaniem do altanki i koparki, z której ukradli akumulator. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Na wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wobec mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, natomiast w stosunku do osoby nieletniej za popełnione czyny karalne zostaną zastosowane środki wychowawcze. Mężczyznom za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W toku wykonywanych przez policjantów czynności, dwa skradzione pojazdy zostały odzyskane i przekazane właścicielom. Policjanci zabezpieczyli również pozostałe przedmioty pochodzące z przestępczego procederu mężczyzn, tj. elektronarzędzia i narzędzia ogrodnicze, które także wrócą do właścicieli.

KWP w Gorzowie Wlkp. / kp

 

  • zatrzymanie włamywaczy
  • zatrzymanie włamywaczy
  • zatrzymanie włamywaczy
  • zatrzymanie włamywaczy
  • zatrzymanie włamywaczy
  • zatrzymanie włamywaczy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.72 MB)

Powrót na górę strony