Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradziony samochód. Podejrzani już w areszcie

Data publikacji 24.01.2017

W miniony weekend zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w styczniu po wcześniejszym włamaniu do auta, ukradli je. Dzięki wnikliwej pracy zielonogórskich kryminalnych pojazd został odzyskany. Do tej sprawy zatrzymano dwie osoby, które decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

17 stycznia mieszkaniec Zielonej Góry zgłosił zielonogórskim policjantom kradzież swojego pojazdu osobowego z podziemnego parkingu. Wartość auta została oszacowana na kwotę około 25 tysięcy złotych. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast zajęli się tą sprawą, aby jak najszybciej ustalić tożsamość osoby odpowiedzialnej za kradzież oraz poznać miejsce przechowywania skradzionego pojazdu.

W ciągu kilku dni policjanci operacyjni ustalili miejsce, gdzie ma znajdować się  zaparkowany samochód. Kryminalni natychmiast po uzyskaniu tej informacji odwiedzili to miejsce. Na jednej z posesji na terenie Zielonej Góry w garażu zauważyli skradziony pojazd. W toku prowadzonych czynności policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku od 30-34 lat. Obaj zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań.

Zebrany w sprawie materiał pozwolił policjantom przedstawić zatrzymanym zarzut związany z kradzieżą z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Zatrzymani mężczyźni byli znani Policji. Obaj byli już bowiem karani za inne przestępstwa. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych aresztu. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze po zapoznaniu się ze sprawą, przychylił się do wniosku Prokuratora i aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Samochód wrócił już do prawowitego właściciela.

KWP w Gorzowie Wielkopolskim / ws

  • Odzyskali skradziony samochód. Podejrzani już w areszcie
  • Odzyskali skradziony samochód. Podejrzani już w areszcie
  • Odzyskali skradziony samochód. Podejrzani już w areszcie

Film Odzyskali skradziony samochód. Podejrzani już w areszcie

Pobierz plik Odzyskali skradziony samochód. Podejrzani już w areszcie (format mp4 - rozmiar 8.17 MB)

Powrót na górę strony