Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za zabójstwa

Data publikacji 26.01.2017

Siewierscy stróże prawa zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o zabójstwo swojej 58-letniej matki. Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w jednym z prywatnych domów w Mierzęcicach. W środku nocy młody mężczyzna zaatakował nożem mieszkających z nim matkę i starszego brata. Obrażenia jakich doznała kobieta okazały się śmiertelne. W ręce stróżów prawa oddał się 38-letni Mariusz D. poszukiwany listem gończym za zabójstwo 33-letniego płońszczanina.. Funkcjonariusze doprowadzili go do prokuratury, gdzie mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie.

Wiadomo, że 24-letni mężczyzna ze względu na problemy ze zdrowiem psychicznym, od dawna pozostawał pod opieką lekarską. Jednak, jak ustalili śledczy, z jego strony nigdy wcześniej nie dochodziło do agresywnych zachowań. Zupełnie inny przebieg miały wydarzenia w nocy z wtorku na środę, z 24 na 25.01.br. Trzymając w ręce nóż  24-latek zupełnie bez powodu zaatakował swoją 58-letnią matkę i 40-letniego brata. Początkowo członkom rodziny udało się zabarykadować w jednym z pomieszczeń mieszkalnych. Starszemu bratu udało się nawet wydostać z domu i wezwać pomoc. Niestety w tym czasie napastnik zaatakował swoją matkę, zadając jej wiele ran. Obrażenia jakich doznała 58-latka okazały się śmiertelne.

Mężczyzna został zatrzymany przez przybyłych na miejsce siewierskich policjantów. Jego dalszym losem zajmie się teraz sąd i prokurator. Jeśli 24-latek uznany zostanie za poczytalnego w chwili zdarzenia, w więzieniu może spędzić resztę swojego życia.

***

38-letni Mariusz D. poszukiwany listem gończym za zabójstwo 33-letniego płońszczanina oddał się w ręce Policji. Funkcjonariusze doprowadzili go do prokuratury, gdzie mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie.

W miniony poniedziałek, rano na osiedlu przy ul. Grunwaldzkiej w Płońsku przed jednym z bloków został postrzelony 33-letni mieszkaniec Płońska. Mężczyzna ten z raną w okolicy serca, w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Mimo pomocy medycznej mężczyzna zmarł. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli płońscy policjanci. Funkcjonariusze przez kilka godzin prowadzili szczegółowe czynności na miejscu zdarzenia oraz przesłuchania okolicznych mieszkańców. Policjanci od razu też wytypowali prawdopodobnego sprawcę zabójstwa. Rozpoczęli poszukiwania 38-letniego mężczyzny - Mariusza D. Funkcjonariusze sprawdzili wiele adresów i miejsc, w których mężczyzna mógłby się ukrywać. Sprawdzana też była każda wpływająca do komendy w Płońsku informacja. Równocześnie kryminalni prowadzili własne ustalenia operacyjne.

Na podstawie zgromadzonych materiałów płońska prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów. Za podejrzanym sostał też wydany list gończy. Na tej podstawie Sąd Rejonowy w Płońsku wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu poszukiwanego na okres 14 dni. Wizerunek mężczyzny został opublikowany w ogólnopolskich mediach.

Na skutek działań podjętych przez Policję i prokuraturę, wczoraj rano 38-letni Mariusz D. zgłosił się do Komendy Powiatowej w Płońsku w towarzystwie adwokata. Płońscy kryminalni wykonali z nim niezbędne czynności w ramach prowadzonego pod nadzorem prokuratury śledztwa. Następnie mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiony został mu zarzut zabójstwa 33-latka. Za to przestępstwo grozi zatrzymanemu nawet dożywocie. Po czynnościach policjanci przewieźli mężczyznę do Aresztu Śledczego w Płońsku gdzie został osadzony.

(KWP w Katowicach / KWP w Radomiu/ mw)

  • KWP w Katowicach

  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • KWP w Radomiu

  • Zatrzymani za zabójstwa
Powrót na górę strony