Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy policjant trafił do aresztu na 3 miesiące

Data publikacji 26.01.2017

Skuteczne działania policjantów z wolskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu doprowadziły do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzanego o usiłowanie oszustwa i kradzież. Z ustaleń wynika, że sprawca, podając się za policjanta, próbował oszukać 80-letnią kobietę wyłudzając od niej 40 tys. zł. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że jest ofiarą oszusta, ten wyrwał jej torebkę z pieniędzmi i uciekł. Kamil K. po usłyszeniu zarzutów trafił do aresztu na 3 miesiące.

Do komendy na Woli zgłosiła się pokrzywdzona, która zawiadomiła o przestępstwie dotyczącym usiłowania oszustwa na tzw. policjanta oraz kradzieży torebki z dokumentami i pieniędzmi w wysokości 40 tys. zł. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do 80-letniej kobiety zatelefonował mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. W trakcie rozmowy telefonicznej informował rozmówczynię, że Policja wie o oszustwie i prosił o pomoc w zatrzymaniu oszustów. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki. Pokrzywdzona, przekonana, że ma do czynienia z funkcjonariuszem, zabrała pieniądze z mieszkania w wysokości 40 tys. złotych.

80-latka przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji, udała się w wyznaczone miejsce, aby zrobić to, co jej polecono. Na miejscu kobieta zorientowała się, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszusta. Kiedy zamierzała oddalić się, sprawca chwycił i wyrwał kobiecie torebkę z zawartością dokumentów i pieniędzmi, po czym uciekł.

Sprawą zajęli się operacyjni zajmujący się tego rodzaju przestępczością. Ich wnikliwa analiza sprawy oraz skuteczne działania doprowadziły do ustalenia osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo. 32-letni Kamil K. został zatrzymany. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna był już karany i przebywał w zakładzie karnym. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania oszustwa i kradzieży. 32-latek decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony