Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli tysiące nielegalnych papierosów i alkohol

Data publikacji 26.01.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępczość gospodarczą. To 52-letni mieszkańcy gminy Włoszakowice i Leszna. Podczas przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych, policjanci znaleźli blisko dwa tysiące litrów alkoholu oraz pięć i pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

24 stycznia br. funkcjonariusze podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych na terenie posesji w gminie Włoszakowice, znaleźli blisko dwa tysiące litrów alkoholu. Ciecz znajdowała się w plastikowych i szklanych butelkach o różnych pojemnościach, które nie posiadały znaków akcyzy.

Policjanci zatrzymali właściciela nieruchomości, to 52-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice. Do policyjnego aresztu trafił także jego wspólnik, 52-latek z Leszna, który znajdował się na posesji podczas wykonywania policyjnych czynności. W garażu jego domu w Lesznie mundurowi zabezpieczyli prawie 5 i pół tysiąca paczek papierosów różnych marek z napisami w języku ukraińskim.

Śledczy ogłosili obojgu podejrzanym zarzut posiadania alkoholu nieopatrzonego polskimi znakami akcyzy. Mieszkaniec Leszna dodatkowo usłyszał zarzut posiadania nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Mężczyźni swoją działalnością narazili Skarb Państwa na stratę blisko 200 tys. złotych.

Policjanci zabezpieczyli tymczasowo mienie należące do podejrzanych w kwocie 50 tysięcy złotych na poczet grożącej im kary. Grozi im do 3 lat więzienia oraz wysoka kara pieniężna.

KWP w Poznaniu / kp

 

  • policjanci zabezpieczają nielegalne wyroby tytoniowe i alkohol
  • policjanci zabezpieczają nielegalne wyroby tytoniowe i alkohol
  • policjanci zabezpieczają nielegalne wyroby tytoniowe i alkohol

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.19 MB)

Powrót na górę strony