Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny pomógł uratować 2-letniego chłopca

Data publikacji 26.01.2017

Zastępca Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pomógł uratować 2-letniego chłopca. Asp. Grzegorz Wójcik słysząc w słuchawce zdenerwowanego mężczyznę, który mówił, że jego syn nie oddycha, natychmiast zaczął go instruować co ma robić. Dzięki jasnym wskazówkom funkcjonariusza i opanowaniu ojca dziecka, chłopiec zaczął samodzielnie oddychać jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego.

Wczoraj, 25.01.br., przed godziną 12 do Zespołu Dyżurnych Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zadzwonił mieszkaniec gminy Strawczyn. Gdy asp. Grzegorz Wójcik podniósł słuchawkę, usłyszał głos zdenerwowanego mężczyzny. Rozmówca relacjonował, że jego 2-letni syn po tym jak podano mu syrop, przestał oddychać i zaczął sinieć. Funkcjonariusz zachowując „zimną krew” instruował ojca jak udzielić pierwszej pomocy. Jednocześnie drugi z policjantów powiadomił o tej sytuacji dyspozytora pogotowia ratunkowego, który natychmiast wysłał na miejsce karetkę.

Dyżurny mówił krok po kruku co powinien robić rozmówca. Po chwili mężczyzna poinformował policjanta, że dziecko zaczęło samodzielnie oddychać. Funkcjonariusz kilkukrotnie podczas rozmowy dopytywał o stan dziecka i prowadził rozmowę, aż do czasu przyjazdu zespołu ratowniczego.

(KWP w Kielcach / mw)

Nagranie audio Rozmowa Zastępcy Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach asp. Grzegorza Wójcika z ojcem 2-letniego chłopca

Pobierz plik Rozmowa Zastępcy Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach asp. Grzegorza Wójcika z ojcem 2-letniego chłopca (format mp3 - rozmiar 821.33 KB)

Powrót na górę strony