Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zaangażował się w pomoc osobom ubogim i nieporadnym życiowo

Data publikacji 30.01.2017

Aby przeciwdziałać zagrożeniu życia i zdrowia osób bezdomnych i nieporadnych w okresie zimowym dzielnicowy z powiatu polkowickiego oprócz realizacji standardowych zadań w tym zakresie, zaangażował się w pomoc rzeczową osobom potrzebującym. Jedna paczka z żywnością i odzieżą przygotowana przez niego trafiła już we właściwe ręce. Dzięki nagłośnieniu problemu na portalu społecznościowym do pomocy włączyli się również inni chętni, w tym miejscowe sklepy – oferując ciepłe posiłki czy zbiórkę odzieży osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialno – bytowej.

Policjanci jak co roku prowadzą działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych w okresie zimowym. W szczególną pomoc zaangażował się dzielnicowy z Przemkowa. Policjant znając mieszkańców swojego rejonu służbowego wytypował osobę, która w jego ocenie potrzebuje wsparcia rzeczowego, biorąc pod uwagę okres zimowy. Osobiście przygotował paczkę żywnościową wraz z ciepłą odzieżą, którą przekazał mężczyźnie. 

Dodatkowo dzielnicowy poprzez portal społecznościowy zaapelował do mieszkańców miasta o pomoc rzeczową dla innych potrzebujących znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialno - bytowej. Długo nie trzeba było czekać na odzew. W szybkim czasie zgłosiły się osoby prywatne jak i lokalnie funkcjonujące sklepy chcące pomóc takim ludziom. Zaoferowano im m.in. codzienne darmowe ciepłe posiłki. Planowana jest również zbiórka ciepłej odzieży.

Każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Dlatego funkcjonariusze podejmują działania prewencyjne zmierzające do tego, by takich przypadków było jak najmniej i aby każdy, kto potrzebuje pomocy, otrzymał ją. Na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. 

Działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych udzielają informacji i wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o informowanie policji o każdej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni wobec takiej sytuacji, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać telefonicznie na numer alarmowy 112, numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony