Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona kontarbanda

Data publikacji 31.01.2017

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KMP w Krakowie zatrzymali 31-letniego mężczyznę, pracownika jednej z firm transportowych, który zajmował się sprzedażą wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany mężczyzna odpowie za posiadanie i nabywanie wyrobów akcyzowych, bez oznaczenia ich znakami skarbowymi. W ręce wrocławskich funkcjonariuszy wpadli dwaj mężczyźni u których ujawniono ponad 100 litrów spirytusu, 45 tys. papierosów bez akcyzy i blisko 11 kg tytoniu. Za nielegalny proceder i narażenie Skarbu Państwa na straty grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz grzywna.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Krakowie wpadli na trop nielegalnego handlu papierosami. Dzięki wnikliwemu rozpracowaniu operacyjnemu namierzono 31-letniego mężczyznę. Był on pracownikiem jednej z firm transportowych na ternie Krakowa. To właśnie tam, w pomieszczeniach biurowych, pracujący nad sprawą policjanci znaleźli pudła, w których znajdowały się duże ilości papierosów. Żadna z zabezpieczonych paczek papierosów nie posiadała polskich znaków akcyzy.

W trakcie przeszukania pomieszczeń służbowych ujawniono i zabezpieczono prawie 120 tysięcy sztuk papierosów w opakowaniach - łącznie 584 kartony pakowane po 10 paczek, a także kilkadziesiąt gramów marihuany. Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami skarb państwa na tej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych mógł stracić  blisko 100 tys.  złotych.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za posiadanie i nabywanie wyrobów akcyzowych, bez oznaczenia ich znakami skarbowymi. Za nielegalny proceder i narażenie Skarbu Państwa na straty grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz grzywna. Sprawa o posiadanie narkotyków zostanie wyłączona do odrębnego postępowania.

***

Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowego i Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 43 lat w związku z posiadaniem towarów bez wymaganych znaków akcyzowych. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic osiedla Kosmonautów. Policjanci ujawnili tam w jednym z pomieszczeń gospodarczych nielegalne wyroby tytoniowe oraz alkohol.

W wyniku przeszukania pomieszczenia funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 45 tys. sztuk papierosów różnych marek oraz blisko 11 kilogramów tytoniu, a także spirytus w różnych butelkach w łącznej ilości ponad 100 litrów. Wyroby te nie posiadały wymaganych znaków akcyzowych.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych towarów oraz to, co zatrzymani zamierzali z nimi zrobić. Obaj mężczyźni po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Wrocław Fabryczna.

(KWP w Krakowie / KWP we Wrocławiu/ mw)

.

Powrót na górę strony