Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naraził Skarb Państwa na stratę blisko 90 tys. zł

Data publikacji 31.01.2017

Rypińscy kryminalni zabezpieczyli 93 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar należał do 23-letniego mieszkańca Rypina, który już usłyszał zarzut. Policjanci wstępnie oszacowali, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku wyniosły blisko 90 tys. zł. Policjanci z Izbicy Kujawskiej, zabezpieczyli prawie 2000 paczek papierosów i blisko 40 kg tytoniu bez znaków skarbowych akcyzy. 20-letni „właściciel” trefnego towaru trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (30 stycznia br.) rypińscy kryminalni przystąpili do realizacji sprawy, nad którą wcześniej pracowali. Policjanci mieli informacje, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Huta może znajdować się nielegalny tytoń. Na tej podstawie funkcjonariusze udali się pod wytypowany adres, aby sprawdzić swoje ustalenia. Zastali tam 23-letniego mieszkańca Rypina, który zajmuje tę posesję.  

Policjanci podczas przeszukania znaleźli sześć worków z nielegalną krajanką tytoniową o łącznej wadze 93 kg. Funkcjonariusze oszacowali wstępnie, że starty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku to blisko 90 tys. zł.

Policjanci ustalili także, że nielegalny towar należy do obecnego na miejscu mężczyzny, który został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia 23-latek usłyszał zarzut przechowywania tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo skarbowe grozi mu wysoka grzywna oraz utrata nielegalnego towaru.

***

Policjanci z Izbicy Kujawskiej, pow. włocławski, w czasie swojej wczorajszej (30.01.17) służby postanowili zatrzymać do kontroli nadjeżdżające alfa romeo. Niestety, kierowca zlekceważył wydane przez mundurowych sygnały i jechał dalej. Funkcjonariusze ruszyli więc za nim. Po krótkim pościgu, kilka ulic dalej, kierujący zatrzymał się.

Wówczas wyszło na jaw, co było powodem takiego zachowania. Okazało się bowiem, że w aucie znajdował się trefny towar. 20-latek przewoził dwa worki krajanki tytoniowej, w sumie prawie 40 kg oraz worki z papierosami bez znaków skarbowych akcyzy. W sumie mundurowi zabezpieczyli prawie 2 tysiące paczek różnych marek papierosów.

20-latek trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za złamanie przepisów ustawy karnej skarbowej. Swoim działaniem sprawca uszczuplił Skarb Państwa na ponad 80 tysięcy złotych.

KWP w Bydgoszczy / ig

  • Naraził Skarb Państwa na stratę blisko 90 tys. zł
  • Naraził Skarb Państwa na stratę blisko 90 tys. zł
  • Naraził Skarb Państwa na stratę blisko 90 tys. zł
  • zabezpieczone papierosy i krajanka tytoniowa
  • zabezpieczone papierosy i krajanka tytoniowa
  • zabezpieczone papierosy i krajanka tytoniowa
Powrót na górę strony