Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Twój Miś może zostać ratownikiem"

Data publikacji 01.02.2017

Ponad tysiąc pluszowych misiów trafi do poszkodowanych dzieci. Zgierscy policjanci włączyli się do akcji „Twój Miś może zostać ratownikiem” zorganizowanej przez Radę Osiedla „Podleśna”. Finał odbył się 28 stycznia 2017 r. Odzew zarówno funkcjonariuszy jak i mieszkańców był ogromny. Zebrano łącznie ponad tysiąc pluszaków, które trafią do dzieci uczestniczących w traumatycznych zdarzeniach. Misie już stały się nietypowymi pasażerami radiowozów.

Zgierscy policjanci już pod koniec 2016 r. aktywnie włączyli się do kampanii. Funkcjonariusze przy każdej okazji informowali o zbiórce pluszaków mieszkańców całego powiatu, a także instytucje zaprzyjaźnione, np. szkoły, przedszkola. Zaangażowano wszystkie jednostki – każdy komisariat w powiecie. Sami policjanci oddawali na akcję pluszaki i zbierali je od mieszkańców. Do komendy zabawki przynosiły całe grupy dzieci z przedszkoli ale również pojedyncze maluchy ze swoimi rodzicami. W zamian policjanci oferowali najmłodszym „zwiedzanie” zgierskiej komendy i przybliżali codzienną pracę.

Odzew mieszkańców był ogromny i przerósł najśmielsze oczekiwania. Łącznie zgromadzono ponad tysiąc misiów, które podczas sobotniego finału zostały podzielone i przekazane zgierskiej Policji i Straży Pożarnej. Teraz pluszaki trafią do radiowozów policyjnych i będą jeździły w patrole z mundurowymi. Gdy jakieś dziecko będzie uczestniczyło w traumatycznym wydarzeniu (np. pożar, wypadek samochodowy) lub będzie świadkiem przykrych zdarzeń na pewno zostanie obdarowane przez funkcjonariuszy pluszowym „Misiem-Ratownikiem”.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia i organizatorem pierwszej takiej akcji była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

(KWP w Łodzi / mw)

  • "Twój Miś może zostać ratownikiem"
  • "Twój Miś może zostać ratownikiem"
  • "Twój Miś może zostać ratownikiem"
  • "Twój Miś może zostać ratownikiem"
  • "Twój Miś może zostać ratownikiem"
Powrót na górę strony