Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał bez prawa jazdy, które wcześniej stracił za brawurę

Data publikacji 01.02.2017

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali kolejnego pirata drogowego, który lekceważąc przepisy spowodował zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Kierowca, nie ustępując pierwszeństwa na rondzie, o mały włos nie doprowadził do zderzenia z oznakowanym radiowozem, którym jechali policjanci z drogówki. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Stracił je za przekroczenie limitu punktów karnych za popełnione wcześniej wykroczenia. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Podgórzyn, który nie ustępując pierwszeństwa na rondzie stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do zatrzymania doszło po tym, jak w godzinach rannych, na rondo w Miłkowie wjechał kierujący samochodem osobowym marki BMW nie zważając na inny samochód znajdujący się na rondzie. W tym akurat przypadku był to oznakowany radiowóz. Nie wiele brakowało, aby kierujący BMW doprowadził do zderzenia.

Z uwagi na zaistniałą sytuację policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada aktualnie prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zatrzymane w związku z wcześniejszymi wykroczeniami i przekroczeniem limitu punktów karnych. Tym razem popełnił kolejne poważne wykrocznie, polegające na wymuszeniu pierwszeństwa przejazdu.

Całą sytuację zarejestrowała służbowa kamera zamontowana w radiowozie. Teraz o dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd.

KWP we Wrocławiu / ig

Opis filmu: Jechał bez prawa jazdy,które wcześniej stracił za brawurę

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.5 MB)

Powrót na górę strony