Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty i ponad 30 zarzutów za liczne przestępstwa

Data publikacji 01.02.2017

Aktem oskarżenia przeciwko pięciu podejrzanym zakończyło się wielomiesięczne śledztwo dotyczące m.in. włamań do sklepów i kradzieży, do których doszło na terenie gminy Szprotawa. Dzięki wytężonej pracy policjantów oskarżeni usłyszeli ponad 30 zarzutów dotyczących popełnienia przestępstw przeciwko mieniu i przestępstw narkotykowych.

Prokuratura Rejonowa w Żaganiu i policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie zakończyli wieloczynową sprawę dotyczącą kilkudziesięciu włamań, kradzieży i przestępstw narkotykowych. Śledztwo dotyczyło przestępstw dokonanych w okresie od stycznia do maja 2015 r.

Policjanci przez wiele miesięcy prowadzili działania operacyjne, a potem procesowe, dzięki którym zebrany został materiał dowodowy przeciwko pięciu mężczyznom, podejrzanym o kradzieże z włamaniem m.in. do sklepów na terenie gminy Szprotawa, włamań do garaży, salonu gier czy spółdzielni mieszkaniowej, a także do domu jednorodzinnego, skąd zginęła biżuteria i inne rzeczy o wartości 22 tys. złotych. Mężczyźni usiłowali skraść stalowe elementy konstrukcji dachu o wartości 50 tys. złotych i samochodu osobowego. Przed sądem odpowiedzą również za handel narkotykami.

W czasie prowadzonego śledztwa czterech podejrzanych, których zatrzymali szprotawscy policjanci, zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec jednego podejrzanego zastosowano policyjny dozór. Łącznie podejrzani usłyszeli 32 zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko mieniu i przestępstw narkotykowych.

Oskarżeni o te przestępstwa to mężczyźni w wieku od 23 do 39 lat. Czterech z nich pochodzi z terenu powiatu żagańskiego, a jeden z Nowej Soli. Właśnie ten ostatni mężczyzna był już w przeszłości karany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw w warunkach tzw. recydywy. Usłyszał on także zarzuty tzw. sprawstwa kierowniczego – kierowania wykonaniem szeregu włamań przez pozostałych podejrzanych, polecając ich dokonanie, a także dostarczając informacji na temat obiektów włamania.

Akty oskarżenia przeciwko pięciu mężczyznom trafiły już do sądu. Za kradzieże z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony