Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ciągnikiem rolniczym po trasie szybkiego ruchu

Data publikacji 02.02.2017

Policjanci zlokalizowali na drodze S-8 ciągnik rolniczy z przyczepą, który na trasie szybkiego ruchu "mknął" 30 km na godzinę. Kierowca został ukarany mandatem karnym a następnie funkcjonariusze "odprowadzili" go do najbliższego zjazdu z S-8.

1 lutego 2017 r. około godz.17:30 sieradzcy policjanci z wydziału ruchu drogowego nieoznakowanym radiowozem patrolowali trasę szybkiego ruchu S – 8. W trakcie przejazdu na wysokości wjazdu Sieradz – Południe zauważyli jadący przy prawej stronie jezdni w kierunku Łodzi, ciągnik rolniczy z doczepioną dużą naczepą. Na polecenie policjantów kierujący ciągnikiem zajechał na pobocze i zatrzymał pojazd. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał się, że nie zauważył znaku i pomylił wjazdy. Ponieważ nie miał jak zawrócić  postanowił kontynuować jazdę. Był trzeźwy. Z uwagi na popełnione wykroczenie kierowca ciągnika rolniczego został ukarany mandatem karnym oraz 3 punktami karnymi. Policyjny radiowóz pilotował ciągnik do najbliższego zjazdu z S -8.

Przypominamy!

Drogi ekspresowe (klasy S) przeznaczone są wyłącznie dla pojazdów samochodowych, co oznacza, że nie mogą po nich jeździć pojazdy wolnobieżne, rowery i motorowery, ciągniki rolnicze oraz pojazdy zaprzęgowe. Nie wolno się po nich poruszać również pieszym.

(KWP w Łodzi / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja