Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant ratował życie młodemu mężczyźnie, który miał wypadek

Data publikacji 03.02.2017

Wspólnie działania policjanta z powiatu lubańskiego i zatrzymujących się na miejscu zdarzenia kierowców, przyczyniły się do ratowania życia mężczyzny, który uległ wypadkowi. Poszkodowany prawdopodobnie doznał urazu głowy w wyniku upadku z roweru. Był zdezorientowały i kontakt z nim był bardzo utrudniony. Dzięki natychmiastowym działaniom mężczyzna szybko trafił pod opiekę lekarzy.

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Leśnej podczas patrolu służbowego na trasie dojazdowej do miejscowości Leśna zauważył leżącego na poboczu drogi mężczyznę. Świeże ślady opon leżącego obok roweru wskazywały, że do zdarzenia doszło zaledwie kilka minut wcześniej. Policjant zatrzymał się i natychmiast podjął działania.

Młody mężczyzna był zdezorientowany, oszołomiony i nie można było nawiązać z nim kontaktu. To mogło wskazywać na ewentualny uraz głowy i ważna była niezwłoczna pomoc. Podejrzewając urazy wewnętrzne ciała, funkcjonariusz natychmiast podjął działania ratownicze i wzywał na miejsce pogotowie ratunkowe.

Zabezpieczył też jednocześnie miejsce zdarzenia i do czasu przyjazdu karetki kierował ruchem, aby umożliwić jej dojazd. W tym czasie mężczyzna został unieruchomiony, a przypadkowi kierowcy z innych pojazdów okryli go ciepłą odzieżą wierzchnią. Przybyli na miejsce ratownicy przewieźli go do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, że w tego typu sytuacjach każda sekunda jest ważna. Liczy się to, by nie pozostawać obojętnym, tylko zareagować.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony