Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali volvo i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież

Data publikacji 04.02.2017

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu na terenie Mokotowa. Dzięki policjantom, mimo że od zdarzenia minęło ponad dwa tygodnie, odzyskane volvo wróciło już do właściciela, a 30-latek odpowie za swój czyn. To nie jedyne przestępstwo jakiego dopuścił się zatrzymany w przeciągu ostatniego czasu. Mężczyzna odpowie jeszcze za pobicie, oszustwo i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że skradziony z dzielnicy samochód marki Volvo prawdopodobnie został ukryty na terenie Warszawy. Kiedy funkcjonariusze potwierdzili tę informację, przystąpili do działania, a ich celem było zatrzymanie sprawców tej kradzieży na gorącym uczynku. Po kilku dniach od kradzieży, dzięki pracy operacyjnej kryminalnych, został zatrzymany mężczyzna, który miał związek z tą sprawą. Okazało się, że jest to Robert K. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Malczewskiego. Jeszcze tego samego dnia kryminalni odnaleźli poszukiwany samochód warty ponad 70 tys. złotych.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przestępstwa jakie ma na swoim koncie zatrzymany. Szybko okazało się, że jest on również poszukiwany przez funkcjonariuszy z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W lipcu biegłego roku Robert K. dokonał pobicia mężczyzny podróżującego metrem, a podczas interwencji policyjnej szarpał za mundur i odpychał policjantów w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Ponadto Rober K. odpowie za wyłudzenie pieniędzy w kwocie ponad 43 tys. złotych. Podczas ubiegania się o kredyt w banku przedłożył sfałszowane zaświadczenie o zarobkach. Łącznie mężczyzna usłyszał pięć zarzutów karnych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KSP / ws

  • Policjanci odzyskali volvo i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież
  • Policjanci odzyskali volvo i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież
  • Policjanci odzyskali volvo i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież

Film Policjanci odzyskali volvo i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci odzyskali volvo i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież (format flv - rozmiar 1.91 MB)

Powrót na górę strony