Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworscy policjanci zachęcali przedszkolaki, aby być „Z Książką za Pan Brat”

Data publikacji 05.02.2017

"Z książką za Pan Brat" - to ogólnopolska akcja, w którą aktywnie włączyli się policjanci z Jawora. Mundurowi spotkali się z przedszkolakami w Zespole Szkół w Męcince, które to usłyszały m.in. bajkę o „Lisie i Bocianie”, „Kogucie, Kocie i Myszy”. Dodatkowo maluchy otrzymały przysłowiową garść informacji nie tylko o dobrym wychowaniu, lecz również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w związku ze zbliżających się dużymi krokami ferii.

Punktualnie o godz.9.30 w drzwiach przedszkola przy Zespole Szkół w Męcince pojawili się jaworscy policjanci. Funkcjonariusze przyszli tym razem w ramach akcji „Z Książką za Pan Brat”. Policjanci przekonywali dzieci, że czytanie to furtka do zaczarowanego świata fantazji. Dzieci usłyszały bajkę o „Lisie i Bocianie”. Dzieciom tak się spodobało czytanie w wykonaniu stróża prawa, że został on poproszony o zaprezentowanie kolejnej bajki. Tym razem maluchy poprosiły o historię „Koguta, Kota i Myszy”.

Policjanci korzystając z okazji, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, przekazali najmłodszym nawiązując do przeczytanych bajek, kilka zasad bezpieczeństwa i dobrego wychowania. W ramach poprawy widoczności na drodze maluchy otrzymały również od funkcjonariuszy elementy odblaskowe.

Warto podkreślić, że czytanie dzieciom to podarowanie im wędrówki w cudowny bajkowy świat, a wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z maluchami i doskonałą metodą wychowawczą. Dziecko czuje się wtedy ważne i kochane. Pamiętajmy, że poprzez głośne czytanie bajek dobranych do wieku dzieci już od najmłodszych lat podnosi ogólny poziom ich kultury oraz wiedzy, a także wspiera rozwój emocjonalny.

KWP we Wrocławiu / ws

  • Jaworscy policjanci zachęcali przedszkolaki, aby być „Z Książką za Pan Brat”
  • Jaworscy policjanci zachęcali przedszkolaki, aby być „Z Książką za Pan Brat”
  • Jaworscy policjanci zachęcali przedszkolaki, aby być „Z Książką za Pan Brat”
Powrót na górę strony