Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali złodzieja

Data publikacji 05.02.2017

Łódzcy policjanci zatrzymali 28-latka, który dokonał szeregu kradzieży na terenie osiedla Retkinia. Za taki czyn grozi do 5 lat więzienia.

Pod koniec stycznia 2017r na terenie osiedla Retkinia doszło do zuchwałych kradzieży. Dwie kobiety zostały okradzione przez młodego mężczyznę, który wyrwał im torebki z gotówką i dokumentami. W rozwiązanie tej sprawy zaangażowali się dzielnicowi z III Komisariatu Policji. Obie pokrzywdzone podały podobny rysopis sprawcy, który pasował również do mężczyzny okradającego okoliczne sklepy. Po analizie zebranych informacji, dzielnicowi postanowili zorganizować zasadzkę na amatora cudzej własności.

3 lutego 2017r już od wczesnych godzin rannych obserwowali wytypowane placówki handlowe licząc, że mężczyzna przyjdzie do którejś z nich. I tak się stało. O 7.45 przed sklepem przy ul.Retkińskiej pojawił się mężczyzna odpowiadający rysopisowi. Przez kilka minut nerwowo obserwował sklep, po czym wszedł do środka. Po chwili wybiegł z kartonem pod pachą. Było to opakowanie proszku do prania. Po krótkim pościgu dzielnicowi zatrzymali 28-letniego łodzianina. Był zaskoczony, gdyż nie zauważył wcześniej policjantów. Wobec miażdżących dowodów mężczyzna przyznał się do kradzieży torebek oraz kilku kradzieży sklepowych. Twierdził, że kradł, gdyż nie miał środków utrzymania. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży oraz kradzieży dokumentów.

Za takie przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Policjanci analizują dokumentację drobnych kradzieży sklepowych z terenu osiedla Retkinia i ustalają, czy 28-latek był ich sprawcą.

KWP w Łodzi / ws

Powrót na górę strony