Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie 12 aut na trasie S-12

Data publikacji 05.02.2017

Śliska nawierzchnia na drodze szybkiego ruchu pomiędzy Piaskami a Lublinem przyczyniła się w dzisiejszy poranek do zderzenia 12 samochodów osobowych. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzonych autach i utrudnieniach w ruchu.

Dzisiaj tuż po godzinie 9:00 dyżurny świdnickiej Policji otrzymał zgłoszenie o kolizji 4 samochodów osobowych na trasie S-12 w rejonie m. Wierzchowiska. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, iż na skutek niezachowania należytej ostrożności jadąca pojazdem marki Volkswagen w kierunku Lublina mieszkanka powiatu chełmskiego straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w barierkę. Kontrolę nad autem utracił także kierowca jadący z tyłu, którego samochód również wpadł w barierkę. Najprawdopodobniej do zdarzenia przyczyniła się warstwa gołoledzi pokrywającej jezdnię. Kolizji nie uniknęły również następne nadjeżdżające pojazdy, w efekcie czego łączna ilość aut biorących udział w zdarzeniu wyniosła 12. Skończyło się na szczęście jedynie na porozbijanych samochodach i kilkugodzinnych utrudnieniach w ruchu.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w zimowych warunkach jazdy, a zwłaszcza o jazdę z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze oraz o zachowanie bezpiecznych odstępów od poprzedzających pojazdów.

KWP w Lublinie / ws

Powrót na górę strony