Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do sejfu i ukradli w jednej z aptek pieniądze

Data publikacji 06.02.2017

Włamali się do apteki, a później do sejfu, który tam się znajdował. Ukradli kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wpadli, gdy po włamaniu oddalali się z miejsca przestępstwa. Zostali zatrzymani po pościgu przez policjantów z powiatu strzelińskiego, którzy patrolując miasto, zauważyli podejrzanych. Funkcjonariusze odzyskali pieniądze, a zatrzymani po usłyszeniu zarzutów, zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, w wyniku podjętych działań, zatrzymali po pościgu 2 mężczyzn, podejrzanych o włamanie do jednej z aptek i kradzież pieniędzy z sejfu. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego, w wieku 41 i 54 lat. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci ze strzelińskiej jednostki, patrolując miasto około godz. 4.00 nad ranem, na jednej z ulic zauważyli dwóch mężczyzn przebiegających ulicę od strony jednej z aptek. W związku z podejrzeniem, że mogli oni dopuścić się przestępstwa, funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Kiedy mężczyźni zobaczyli policjantów, zaczęli uciekać w różne strony, a po drodze jeden z nich odrzucił jakieś przedmioty. Funkcjonariusze po pościgu zatrzymali obu mężczyzn. Zabezpieczyli też wyrzucone przedmioty, w tym torbę. Jak się okazało mężczyźni do Strzelina przyjechali samochodem marki BMW. Pojazd zaparkowany był kilka ulic dalej.

Jak ustalili policjanci w toku dalszych czynności, mężczyźni włamali się do apteki przy jednej z głównych ulic Strzelina. Po wejściu do środka, włamując się dalej do sejfu, ukradli znajdujące się tam pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze, które już wróciły do właściciela apteki.

Obaj zatrzymani mężczyźni, którzy usłyszeli już zarzuty, byli wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd zastosował wobec podejrzanych, jako środek zapobiegawczy, 3 miesięczny areszt tymczasowy. Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego włamania.

Za czyn, o który mężczyźni są podejrzani, czyli włamanie i kradzież, grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / ig

  • Włamali się do sejfu i ukradli w jednej z aptek pieniądze
  • Włamali się do sejfu i ukradli w jednej z aptek pieniądze
  • Włamali się do sejfu i ukradli w jednej z aptek pieniądze

Opis filmu: Włamali się do sejfu i ukradli w jednej z aptek pieniądze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.36 MB)

Powrót na górę strony