Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu dla oszustów podających się za policjantów

Data publikacji 06.02.2017

Wałbrzyscy policjanci w wyniku intensywnej pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali cztery osoby uczestniczące w procederze oszustwa metodą na „policjanta”. Prawdopodobnie grupa działa na terenie całej Polski. Wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia oszustwa, a trzy osoby zostały decyzją sądu tymczasowo aresztowane. Za przestępstwo, którego się dopuścili może im grozić kara nawet 8 lat więzienia.

Wałbrzyscy kryminalni pracowali nad sprawą oszustwa, do którego doszło1 lutego br. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że sprawcy, podając się za policjantów, wyłudzili od 85-letniej mieszkanki Wałbrzycha 35 tys. złotych. Kobieta przekonana, że pomaga w policyjnej akcji, przekazała oszustom gotówkę podjętą z banku. Funkcjonariusze prowadząc szereg, zakrojonych na szeroką skalę czynności, wpadli na trop osób mogących mieć związek z tym oszustwem. Dzięki ich zaangażowaniu, już następnego dnia zatrzymano czworo mieszkańców Warszawy, podejrzewanych o uczestnictwo w procederze wyłudzania pieniędzy.

Dwie kobiety w wieku 23 i 39-lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 39 i 49-lat trafiło do policyjnego aresztu. Cała czwórka usłyszała już zarzuty. Decyzją sądu troje z nich aresztowano na trzy miesiące. Wobec najmłodszej kobiety zastosowano dozór policyjny. Policjanci pracujący nad sprawą nie wykluczają, że zatrzymani, metodą na "policjanta", mogli oszukać inne osoby na terenie Polski. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za przestępstwo, którego się dopuścili może im grozić kara nawet 8 lat więzienia.

POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ

SENIORZE PAMIĘTAJ:

  • Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie
  • Nigdy nie dzwoń na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego
  • Zadzwoń do bliskich i zapytaj czy faktycznie potrzebują pomocy
  • O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję

KWP we Wrocławiu / ig

  • Trzy miesiące aresztu dla oszustów podających się za policjantów
  • Trzy miesiące aresztu dla oszustów podających się za policjantów
  • Trzy miesiące aresztu dla oszustów podających się za policjantów

Opis filmu: Trzy miesiące aresztu dla oszustów podających się za policjantów

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.04 MB)

Powrót na górę strony