Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował kolizję i stracił prawo jazdy

Data publikacji 07.02.2017

Olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu groźnie wyglądającej kolizji. 25-letni kierowca BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i uderzył w stojącego przed skrzyżowaniem VW. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy sprawcy kolizji, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 06.02.2017 r., około godz. 20:00, na ulicy Wojska Polskiego w Olsztynie. 25-letni kierowca BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad rozpędzonym autem i uderzył w stojącego przed skrzyżowaniem osobowego VW.

Mężczyzna kierujący BMW był trzeźwy. Razem z nim autem podróżowała kobieta i małe dziecko. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy 25-latkowi. Sporządzili również dokumentację z kolizji, która razem z wnioskiem o ukaranie trafi do sądu. To tam podjęta zostanie decyzja o tym, czy mężczyzna zachowa uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

 

Powyższe nagranie olsztyńskiego ITS-u publikujemy ku przestrodze dla innych kierowców.

Zima to czas, kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców wzmożonej koncentracji i szczególnej ostrożności. Opady śniegu, marznącego deszczu oraz gęste mgły sprawiają, że widoczność znacznie się pogarsza, a droga hamowania wydłuża. Dlatego kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony