Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali lekarza podejrzanego o molestowanie pacjentek

Data publikacji 07.02.2017

Wielomiesięczna praca policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pozwoliła zatrzymać 65-letniego lekarza onkologa, który podejrzewany jest o molestowanie seksualne swoich pacjentek. Dzisiaj policjanci doprowadzą mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem prokuratury okręgowej od wielu miesięcy pracują nad sprawą molestowania seksualnego przez lekarza chirurgii onkologicznej. Śledztwo zaczęło się od informacji od pacjentki, która zgłosiła się do jednego z gdańskich komisariatów. Policjanci zaczęli bardzo dokładnie weryfikować otrzymane od niej informacje.

W związku z sygnałami, że pokrzywdzonych kobiety może być więcej, policjanci rozpoczęli przesłuchania wszystkich pacjentek 65-letniego onkologa jednej z gdańskich przychodni. Do tej pory funkcjonariusze przesłuchali ponad 2 tys. pacjentek.

Dzisiaj, 07.02.br., rano, policjanci zatrzymali 65-latka w jego miejscu zamieszkania. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. dokumentację medyczną, broń oraz ponad 500 sztuk amunicji. W gabinecie lekarskim policjanci ujawnili ukrytą kamerę.

Jeszcze dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci kontynuują przesłuchania pacjentek tego lekarza.

(KWP w Gdańsku / ig)

 

 

Powrót na górę strony