Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki nie trafią na ulice

Data publikacji 08.02.2017

Kryminalni z rudzkiej „dwójki” zatrzymali 40-letniego mężczyznę, u którego znaleziono znaczne ilości narkotyków. Mieszkaniec Rudy Śląskiej z handlu narkotykami uczynił sobie stałe źródło dochodu. Przejęte ponad 4,5 tys. działek narkotyków nie trafi już na czarny rynek. Ponad 4 kg suszu konopi indyjskich zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej KMP w Lublinie. Nielegalny towar przechowywany był przez 23-latka w komodzie. To kolejna realizacja policjantów z tego wydziału. Kilka tygodni temu zlikwidowali uprawę krzaków konopi oraz zabezpieczyli narkotyki, z których można byłoby otrzymać około 800 dilerskich działek.

Policjanci referatu kryminalnego z komisariatu 2 zatrzymali 40-letniego dilera narkotykowego. W trakcie przeszukania jego mieszkania i przynależących pomieszczeń, policjanci znaleźli znaczne ilości amfetaminy i marihuany.

Mężczyzna w swoim mieszkaniu posiadał kilkanaście woreczków z narkotykami, a w użytkowanej przez siebie piwnicy, prawdziwy skład. Detektywi zabezpieczyli amfetaminę i jej pochodną, w ilości pozwalającej na wydzielenie ponad 4500 działek narkotyku, oraz marihuanę którą można podzielić na ponad 50 działek dilerskich. Śledczy znaleźli także wagi i woreczki do dalszego porcjowania narkotyków. Stróże prawa przejęli również znaczną kwotę pieniędzy, które mogą pochodzić ze sprzedaży narkotyków.

Zatrzymany mieszkaniec Rudy Śląskiej został umieszczony w policyjnym areszcie, a śledczy jeszcze dziś przedstawią mu pierwsze zarzuty. Prowadzący sprawę policjanci traktują ją jako rozwojową i nie wykluczają, kolejnych zarzutów.

***

Policjanci z KMP w Lublinie weszli wczoraj, 07.02.br., na teren jeden z posesji w gminie Strzyżewice. Z posiadanych ustaleń wynikało, że mężczyzna może uprawiać i sprzedawać marihuanę. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 4 kg suszu konopi indyjskich. Nielegalny towar znajdował się w szufladzie komody stojącej w sypialni. 23-letni Wojciech P., właściciel marihuany, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dziś, 08.02.br., usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże i pobicie. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / KWP w Lublinie / ig / mw)

  • KWP w Katowicach

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • KWP w Lublinie

Opis filmu: Ponad 4,5 tys. działek narkotyków nie trafi na rudzkie ulice

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.49 MB)

Powrót na górę strony