Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za oszustwa internetowe

Data publikacji 09.02.2017

Policjanci z Lipna zatrzymali internetowego oszusta. Za pośrednictwem portali ogłoszeniowych wystawiał on do sprzedaży po atrakcyjnej cenie telefony komórkowe, których w rzeczywistości nie posiadał. To nie pierwsze oszustwa 20-latka. W zeszłym roku za podobne przestępstwa usłyszał on kilkadziesiąt zarzutów!

W miniony wtorek, 07.02.br., lipnowscy policjanci pionu kryminalnego zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Wielgie, podejrzanego o oszustwa internetowe. Funkcjonariusze z Lipna współpracowali w tej sprawie z kolegami z innych jednostek policji. Okazało się, że ten sam mężczyzna już wcześniej dopuszczał się podobnych przestępstw. Na portalach internetowych wystawiał on na sprzedaż telefony komórkowe w atrakcyjnych cenach, jednak po uzyskaniu zapłaty nie przekazywał klientom towaru. Aby zmylić kupujących i śledczych mężczyzna zmieniał swoje dane osobowe, numery telefonów kontaktowych, adresy poczty elektronicznej, a także numery kont bankowych.

Zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-latkowi 4 zarzutów dotyczących oszustwa, ale ustalenia poczynione przez policjantów wskazują, że pokrzywdzonych może być dużo więcej. W ubiegłym roku, w toku jednego tylko postępowania, mieszkaniec gminy Wielgie usłyszał aż 82 zarzuty.

Prokurator poparł wniosek policjantów, ktorzy wnioskowali o areszt dla zatrzymanego. Sąd się przychylił i zadecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi za kratami. Za oszustwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Musi się też liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony