Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany chłopiec odnaleziony w lesie

Data publikacji 10.02.2017

Pomyślnie zakończyły się poszukiwania 11-latka, mieszkańca gminy Sławoborza. Zaginionego przez kilka godzin szukała rodzina, pracownicy szkoły, straż pożarna i świdwińscy policjanci. Akcja zakończyła się sukcesem mimo, że odnaleziony chłopiec był bardzo wychłodzony. Jego życie nie jest zagrożone.

Wczoraj, 09.02.br., o godzinie 11:00, do świdwińskiej jednostki trafiło zgłoszenie o zaginięciu nastoletniego ucznia Szkoły Podstawowej w Sławoborzu. Chłopiec przyjechał rano ze swojej rodzinnej miejscowości do szkoły wraz z innymi uczniami, jednak nie pojawił się na zajęciach.

Istotną informację przekazał kolega zaginionego - chłopiec miał wybrać się do lasu w poszukiwaniu poroży. Ta wiadomość w połączeniu ze spadkiem temperatury, była powodem do natychmiastowych działań mundurowych. W wyjątkowych sytuacjach policja świdwińska może liczyć na pomoc strażaków, również i tym razem do działań przyłączyła się kilkudziesięcioosobowa grupa strażaków ochotników. W akcji uczestniczyły dwa psy tropiące, szkolone do poszukiwań osób zaginionych.

Działania zakończyły się szczęśliwie tuż po godzinie 14.00 na terenie leśnym w Sławoborzu. Odnaleziony chłopiec był bardzo wychłodzony, jednak jego stan nie wymagał hospitalizacji.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony