Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Interweniowali po służbie

Data publikacji 13.02.2017

Jadąc prywatnym samochodem i w czasie wolnym od służby, policjant Komendy Powiatowej w Głogowie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który miał aż 2,82 promila alkoholu w organizmie. Stanowcza reakcja funkcjonariusza być może zapobiegła tragedii na drodze. Również policjant z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy w kościele. 39-letni Sebastian S. dostał się do puszki z datkami za pomocą specjalnie skonstruowanych przez siebie narzędzi. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjant z Głogowa będąc po służbie i jadąc prywatnym samochodem zauważył, że poruszający się tą samą ulicą kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Jego pojazd niepewnie poruszał się po drodze, kierowca miał kłopoty z płynną jazdą i utrzymaniem jej prostego toru. Zwróciło to uwagę również innych kierowców.

Funkcjonariusz jechał za tym autem, wyprzedził je i uniemożliwił dalszą jazdę. Po zablokowaniu samochodu podejrzanego kierowcy podbiegł do niego. Kiedy otworzył drzwi, szybko potwierdziły się jego przypuszczenia, że jest on pod wpływem alkoholu. Bełkotliwa mowa i ostra woń alkoholu „rozwiała” wszelkie wątpliwości. Policjant skontaktował się telefonicznie z oficerem dyżurnym i wezwał wsparcie. Kierowca został przekazany patrolowi ruchu drogowego. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że ma 2,82 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

***

Do zdarzenia doszło w piątek (10.02.br.) na terenie warszawskich Włoch. Policjant z komendy w Piasecznie w czasie wolnym od służby, podczas pobytu w kościele, w pewnym momencie zwrócił uwagę na mężczyznę kradnącego pieniądze z puszki z datkami.

Czujny policjant nie wahał się zareagować i podjął interwencję wobec 39-latka. Wezwani na miejsce funkcjonariusze z komisariatu z warszawskich Włoch przewieźli mężczyznę do policyjnej celi. Przy Sebastianie S. zabezpieczono skradzione pieniądze oraz przedmioty mogące służyć do ich kradzieży.

Mężczyzna trafił do komisariatu przy ul. 17 Stycznia. Po zebraniu materiału dowodowego, 39-latek usłyszał zarzut za kradzież. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

KWP we Wrocławiu, KSP / ig

Powrót na górę strony