Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pszczyński policjant wygrał V edycję plebiscytu o tytuł Człowieka Roku 2016

Data publikacji 13.02.2017

W tym roku za swoje bohaterskie czyny sierż. Adam Przybyła - policjant z pszczyńskiej komendy, został ujęty na liście nominowanych w Plebiscycie Człowiek Roku 2016. Czytelnicy Dziennika Zachodniego oraz Internauci serwisu zdecydowali, że z listy kandydatów właśnie on zasłużył na ten tytuł. Miejmy nadzieję, że w dalszych eliminacjach głosowanie również będzie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, przede wszystkim ze strony policjantów, którzy ponownie oddadzą swój głos na kolegę.

Ci, którzy na co dzień robią więcej niż wynika to z ich zakresu obowiązków, poświęcają swój prywatny czas, a nierzadko nawet narażają swoje życie - zostali tegorocznymi kandydatami do tytułu Człowieka Roku 2016.

Wśród nich znalazł się także sierż. Adam Przybyła, który został doceniony za swoje bohaterskie czyny. Policjant dwukrotnie po służbie ruszył na ratunek potrzebującym. Na początku września ubiegłego roku pomógł wyciągnąć z wody pięciu młodych żeglarzy, a rok wcześniej ocalił przed zamarznięciem nastolatka.

Jego bohaterskie czyny zostały wyróżnione przez organizującą plebiscyt redakcję. Okazało się, że policjant zasłużył również na uznanie ze strony innych, co pokazały wyniki głosowania z prawie 7,5 tys. kliknięć. Bohaterski sierżant wygrał eliminacje powiatowe i w najbliższym czasie będzie rywalizował z innymi zasłużonymi na etapie wojewódzkim.

KWP w Katowicach / ig

Powrót na górę strony