Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlecił pobicie pseudokibicom

Data publikacji 14.02.2017

Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali kolejną osobę powiązaną z grupą przestępczą działającą na terenie całego Śląska. Szajka specjalizowała się w oszustwach, wyłudzaniu haraczy, czerpaniu korzyści z prostytucji i innych przestępstwach kryminalnych. W grudniu śledczy zatrzymali 10 członków grupy, którą stanowili liderzy bojówki pseudokibiców. Tym razem w ręce policjantów wpadł 41-latek, który zlecił agresorom ciężkie pobicie innego mężczyzny.

Wczoraj w Zawierciu kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca Częstochowy. Jest on podejrzany o zlecenie członkom przestępczej szajki pobicia innego mężczyzny. Do przestępstwa doszło w kwietniu 2016 roku w Szczekocinach, w jednym z lokali z maszynami do gier hazardowych. Wówczas kilku agresorów ciężko pobiło 47-latka oraz dokonało zniszczenia mienia. Na trop ich zleceniodawcy śledczy trafili podczas rozpracowywania i kompletowania dowodów potwierdzających przestępczą działalność grupy pseudokibiców.

Członkowie tej grupy w latach 2014-2016 dokonali licznych przestępstw na obszarze naszego województwa. Specjalizowali się w oszustwach, wyłudzaniu haraczy, czerpaniu korzyści z prostytucji i innych przestępstwach kryminalnych. Tworzyli ją liderzy bojówki pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich, którzy organizowali i uczestniczyli w tzw. ustawkach kiboli”. Dwa miesiące temu intensywna praca śledczych doprowadziła do zatrzymania i aresztowania przywódców oraz członków tej grupy przestępczej.

Dzisiaj zatrzymany 41-latek zostanie doprowadzony do prokuratury.

KWP w Katowicach / kp

 

  • zatrzymany podejrzany
  • zatrzymany podejrzany
  • zatrzymany podejrzany

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.56 MB)

Powrót na górę strony