Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Zwolnij! Jak kocha to poczeka" i "Z miłości do bezpieczeństwa"

Data publikacji 14.02.2017

14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. To czas, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu zaplanowali działania mające na celu zwrócenie uwagi kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas akcji osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość na drodze policjanci wręczali zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”. Policjanci z mazowieckiej drogówki pod hasłem "Z miłości do bezpieczeństwa" również promowali dzisiaj bezpieczne zachowania na drogach. Zapachowe zawieszki w kształcie serca przypominające o ostrożności, tolerancji i kulturalnym zachowaniu na drogach – otrzymali piesi i kierujący, którzy poruszali się ulicami Radomia.

To idealny dzień, aby uświadamiać kierujących, którzy jednocześnie mogą być mężami, żonami, narzeczonymi czy rodzicami, że uczucie to nie tylko stan ducha ale również odpowiedzialność. Tego dnia policjanci w szczególny sposób będą uczulać użytkowników dróg, że na spotkanie lepiej dojechać nieco spóźnionym niż nie dojechać wcale.

Analiza zdarzeń drogowych z winy kierujących zaistniałych na terenie województwa łódzkiego w 2016 roku wskazuje, ze przyczyną 21,2%  wypadków drogowych była nadmierna prędkość. W dalszym ciągu niepokojąca jest również liczba ofiar, które ucierpiały w wypadkach z powodu niedostosowania prędkości do warunków  panujących na drodze. W 2016 roku w wypadkach z winy kierujących  w wyniku niedostosowania prędkości śmierć poniosło 50 osób, a rannych zostało 1205.

Pamiętajmy, że nie zawsze dozwolona prędkość jest prędkością bezpieczną. Zwłaszcza w okresie zimowym pozornie czarna nawierzchnia nie gwarantuje przyczepności i panowania nad pojazdem. Apelujemy - poruszajmy się z prędkością bezpieczną, a wiec taką, która zapewni nam zatrzymanie pojazdu unikając zdarzenia.

***

Z miłości do bezpieczeństwa – pod takim hasłem policjanci mazowieckiej drogówki promowali dzisiaj bezpieczne zachowania na drogach. Zapachowe zawieszki w kształcie serca przypominające o ostrożności, tolerancji i kulturalnym zachowaniu na drogach – otrzymali piesi i kierujący, którzy poruszali się ulicami Radomia. Mundurowym towarzyszyła maskotka KWP, czyli Zebra.

Walentynki kojarzą się głównie z miłością, a ta miłość przejawia się również przez troskę o bezpieczeństwo osób nam bliskich. Dlatego też warto z miłości przypominać im o zachowaniu ostrożności na drogach. Warto by zawsze z podróży bezpiecznie do nas wracali.

Znane są nam przykłady, kiedy to kierowca nie dbając o zapinanie pasów przez pasażerów lub w następstwie zbyt szybkiej jazdy, stracił w wypadku najbliższą jego sercu osobę, albo przez nieuwagę i pośpiech nie zauważył pieszego przechodzącego na oznakowanym przejściu dla pieszych – potrącając go. Przed takimi tragediami chcemy tego dnia przestrzegać i promować wzajemną życzliwość i szacunek dla życia.

(KWP w Łodzi / KWP w Radomiu/ mw)

 • policjantka wręcza kierowcy serduszko z napisem: Jak kocha, to poczeka
  KWP w Łodzi
 • Policjanci promowali bezpieczeństwo na drogach
  KWP w Radomiu
 • Policjanci promowali bezpieczeństwo na drogach
  KWP w Radomiu
 • Policjanci promowali bezpieczeństwo na drogach
  KWP w Radomiu
 • Policjanci promowali bezpieczeństwo na drogach
  KWP w Radomiu
 • Policjanci promowali bezpieczeństwo na drogach
  KWP w Radomiu

Film Zwolnij! Jak kocha to poczeka

Pobierz plik Zwolnij! Jak kocha to poczeka (format mp4 - rozmiar 26.6 MB)

Powrót na górę strony