Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał podrobioną legitymacje i policyjne umundurowanie

Data publikacji 16.02.2017

Wczoraj dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Kielcach zatrzymali 44 –letniego mieszkańca osiedla Świętokrzyskie. Mężczyzna posiadał m.in. podrobioną policyjną legitymacje, elementy umundurowania, kamizelkę odblaskową z napisem policja oraz niebieski samochodowy sygnał błyskowy.

Wczoraj (15.02.br.) po godzinie 13, dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Kielcach ustalili, że jedna z mieszkanek osiedla Świętokrzyskie może być ofiarą przemocy domowej. Funkcjonariusze postanowili natychmiast interweniować i sprawdzić informację. Po chwili mundurowi dotarli do seniorki i po przeprowadzanej rozmowie sporządzali formularz niebieskiej karty.

Kilkanaście minut później dzielnicowi weszli do pokoju, w którym przebywał 44-latek i zobaczyli wiszący na wieszaku ćwiczebny policyjny mundur. Wtedy postanowili przeszukać pokój mężczyzny. Podczas przeprowadzonych czynności ujawnili m.in. broń gazową, podrobioną policyjną legitymację wraz z identyfikatorem, elementy policyjnego umundurowania, kamizelkę z napisem policja oraz niebieski sygnał błyskowy tzw. „kogut”. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Teraz funkcjonariusze będą sprawdzać w jaki sposób mieszkaniec Kielc wszedł w posiadanie zabezpieczonych rzeczy oraz czy się nimi posługiwał. Natomiast ujawniona broń zostanie przekazana biegłemu, który wskaże czy do jej posiadania było wymagane pozwolenie. Jeśli okaże się, że 44-latek posługiwał się podrobioną policyjną legitymacją może mu grozić kar do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP w Kielcach / ig

  • Posiadał podrobioną legitymacje i policyjne umundurowanie
  • Posiadał podrobioną legitymacje i policyjne umundurowanie
  • Posiadał podrobioną legitymacje i policyjne umundurowanie
Powrót na górę strony