Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani tuż po włamaniu do bankomatu

Data publikacji 16.02.2017

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn tuż po włamaniu do bankomatu na terenie Lublina. Dzięki temu zapobiegli kradzieży znacznej ilości gotówki. Ponieważ podejrzani mogą mieć związek z próbą podobnego włamania na początku roku w Radomiu – sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Radomiu.

23 stycznia br. nieznani sprawcy próbowali przy ul. Słowackiego w Radomiu wysadzić bankomat. Próba kradzieży się nie powiodła, a policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej w Radomiu rozpoczęli ustalenia dotyczące wytypowania odpowiedzialnych za to zdarzenie.

W ostatnich dniach ustalono, że podejrzewane osoby przebywają w Lublinie i mogą dopuścić się kolejnego przestępstwa. W konsekwencji tych działań, w środę (15 lutego br.) w nocy, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn tuż po tym jak włamali się do bankomatu i próbowali ukraść banknoty. Szybkie działania kryminalnych udaremniły kradzież znacznej ilości gotówki, którą wypełniony był bankomat.

Dodatkowo okazało się, że do popełnienia tego przestępstwa użyli skradzionego wcześniej w Lublinie volkswagena.

42 i 34-latek zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Radomiu prowadzącej śledztwo.

Dzisiaj usłyszeli zarzut dotyczący włamania do bankomatu w Lublinie. Trwa zbieranie i weryfikowanie kolejnych dowodów w tym śledztwie. Prokuratura wnioskuje o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP zs. w Radomiu / ig

  • Zatrzymani tuż po włamaniu do bankomatu
  • Zatrzymani tuż po włamaniu do bankomatu
  • Zatrzymani tuż po włamaniu do bankomatu

Opis filmu: Zatrzymani tuż po włamaniu do bankomatu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.8 MB)

Powrót na górę strony