Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie wytwarzał materiały pirotechniczne

Data publikacji 17.02.2017

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę - pirotechnika, który domowym sposobem nielegalnie wyrabiał petardy. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim oraz w domu gotowe wyroby oraz elementy niezbędne do wytworzenia materiałów pirotechnicznych, w tym tekturowe tuby oraz lonty. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji pełniąc służbę na terenie dzielnicy Śródmieście podjęli interwencję wobec wzburzonego młodego mężczyzny, który idąc ulicą wykrzykiwał niecenzuralne słowa. Ten widząc zbliżający się patrol nagle zaczął się dziwnie zachowywać próbując ukryć trzymaną w rękach żółtą reklamówkę. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec Wrocławia. Policjanci postanowili też sprawdzić co znajduje się w ukrywanej torbie. Gdy ją otworzyli zobaczyli własnej roboty petardy. Były to dwie tekturowe tuby zaślepione, owinięte i z obu wystawały lonty. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna sam wykonał materiały pirotechniczne i kolejne mogą znajdować się w jego domu. O zdarzeniu powiadomiony został oficer dyżurny oraz patrol pirotechniczny. Funkcjonariusze wspólnie z kolegami z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście sprawdzili miejsce zamieszkania 19-latka. Tam podczas przeszukania policjanci znaleźli kilka podobnie wyglądających materiałów, w tym również lontów.  Wszystkie znalezione rzeczy zostały zabezpieczone i przekazane ekspertom od materiałów niebezpiecznych celem dokładnego ich sprawdzenia.

Policjanci podczas wykonywanych czynności sprawdzili również trzeźwość zatrzymanego 19-latka. Badanie wykazało u niego, że jest pod wpływem alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania i wyrabiania materiałów pirotechnicznych bez zezwolenia, mogących stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia wielu osób. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / ig

  • Nielegalnie wytwarzał materiały pirotechniczne
  • Nielegalnie wytwarzał materiały pirotechniczne
  • Nielegalnie wytwarzał materiały pirotechniczne

Opis filmu: Nielegalnie wytwarzał materiały pirotechniczne

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.84 MB)

Powrót na górę strony