Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna pomoc nieprzytomnej kobiecie

Data publikacji 17.02.2017

Ta sytuacja pokazała, że wspólnymi siłami, zaangażowaniem i nastawieniem połączonym z profesjonalizmem można skutecznie ratować ludzkie życie. Choć funkcje życiowe zostały ostatecznie przywrócone przez specjalistów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, to udział przechodniów, którzy nie przeszli wobec tej sytuacji obojętnie, policjantów i medyków z pewnością budzi respekt.

Sytuacja miała miejsce w czwartek (16.02.br.) rano. O godz. 9.35 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. odebrał sygnał, że przy ul. Krzywoustego na chodniku miała leżeć nieprzytomna kobieta. To zgłoszenie od osoby, która zatroskana o losy tej osoby nie przeszła wobec tej sytuacji obojętnie.

Policjanci po przyjeździe na miejsce potwierdzili ten fakt. Jeden z przechodniów już wcześniej podjął próbę resuscytacji. Następnie czynności te przejęli policjanci. Trwało to do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego, które już było w drodze. Tętno i oddech nie były wyczuwalne, a sztuczne oddychanie było cały czas prowadzone przez policjantów. Mundurowi chcieli użyć specjalistycznego, w pełni skomputeryzowanego urządzenia AED- automatycznego defibrylatora, które znajdował się na wyposażeniu radiowozu. Nie było to konieczne, bo na miejscu już zjawili się ratownicy. Dalsze czynności przejęła załoga pogotowia ratunkowego, które zabrało 54-letnią kobietę do szpitala, gdzie jej funkcje życiowe zostały przywrócone.

Cała sytuacja bardzo wyraźnie pokazuje zaangażowanie wielu osób w chęć pomocy innym. Zarówno ze strony przechodniów, którzy równolegle ratowali życie i informowali służby, jak i podmiotów, które mają prawny obowiązek ale i doświadczenie w ratowaniu życia.

O taką współpracę chodzi i mamy nadzieję, że będzie to już trwalszą tendencją, a nie chwilowym przypływem ludzkiej empatii.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

  • Wspólna pomoc nieprzytomnej kobiecie
  • Wspólna pomoc nieprzytomnej kobiecie
  • Wspólna pomoc nieprzytomnej kobiecie
Powrót na górę strony