Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał znajomych na ponad 170 tysięcy złotych

Data publikacji 17.02.2017

22 zarzuty dotyczące oszustw, przedstawili policjanci z Leszna 41-letniemu mieszkańcowi gminy Rydzyna. Mężczyzna nakłonił pięć osób na zaciągnięcie pożyczek i kredytów na łączną kwotę ponad 170 tysięcy złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Jesienią 2016 roku do Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zgłosiło się kilku mieszkańców gminy Rydzyna. Poinformowali oni mundurowych, że padli ofiarą oszustw.

Z zawiadomień o przestępstwie wynikało, że od początku 2014 roku do końca 2015 roku wszyscy poszkodowani - za namową znanej im osoby, zaciągnęli pożyczki i kredyty w bankach oraz firmach świadczących usługi finansowe. Ich spłatę miał regulować znajomy, który potrzebował pieniędzy na założenie własnej działalności gospodarczej.

We wszystkich przypadkach, pożyczkobiorcy w towarzystwie mężczyzny, udali się do stosownych instytucji, a następnie zaciągali kredyty, od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łączna suma zaciągniętych pożyczek wyniosła ponad 170 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, osobą wprowadzającą w błąd poszkodowanych, był 41-letni mieszkaniec gminy. 13 lutego br. policjanci przedstawili 41-latkowi 22 zarzuty oszustw na szkodę pięciu pokrzywdzonych. Jak podejrzany przyznał policjantom, pieniądze przeznaczył na spłatę zaległości oraz bieżące wydatki. Grozi mu do 8 lat więzienia.

KWP w Poznaniu / kp

 

Powrót na górę strony