Dzielnicowy z Jeleniej Góry najlepszy w slalomie gigancie – policjant zdobywcą Pucharu Prezydenta Miasta

Na terenie ośrodka narciarskiego Ski Arena „Łysa Góra” w Dziwiszowie odbyły się zawody narciarskie pn. „Slalom o Puchar Prezydenta Miasta Jelenia Góra”. Zawody zostały rozegrane w konkurencji slalom gigant, w 9 kategoriach wiekowych. Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry zdobył sierż. Michał Grześ – dzielnicowy KMP w Jeleniej Górze, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej oraz w kategorii open. Drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął asp. sztab. Dariusz Gutowski, a w kategorii open był trzeci.

O Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry rywalizowali zawodnicy podczas zawodów, które odbyły się 16 lutego 2017 r. w Dziwiszowie. Na terenie ośrodka narciarskiego Ski Arena „Łysa Góra” narciarze wystartowali w slalomie gigancie, w 9 kategoriach wiekowych.

Zawodnicy startujący w poszczególnych kategoriach otrzymali medale (za zajęcie miejsca od 1 do 3) oraz dyplomy (od 1 do 6 miejsca). Dodatkowo najlepszy czas ze wszystkich 9-ciu kategorii został nagrodzony Pucharem Prezydenta Miasta Jelenia Góra, który zdobył sierż. Michał Grześ - Dzielnicowy Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze.

Jednocześnie w ramach akcji ,,Bezpieczne ferie zimowe 2017” i „Bezpieczny Stok” asp. sztab. Danuta Razymsłowicz wspólnie z strażnikami miejskimi - insp. Arturem Wilimkiem i insp. Marcinem Józefowiczem - realizowała działania zmierzające do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku zimowego. Mundurowi prowadzili działania prewencyjno-edukacyjne dla licznie przybyłych rodzin z dziećmi, skąd znaczna liczba osób przyjechała z najdalszych zakątków Polski. Łącznie udział wzięło ponad 200 osób, z czego połowę stanowiły dzieci.

W trakcie akcji mundurowi edukowali wszystkich miłośników sportów zimowych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych użytkowników stoku, z zakresu:

- wiedzy jak przygotować się do sezonu zimowego i jak rozruszać mięśnie przed zjazdem,
- nauczenia się dobrych manier na stoku, wzięcia udziału wraz z maskotką ,,Komisarzem Lwem” w zabawach na śniegu, poznania zasad i sposobów udzielania pomocy w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku czy kontuzji na stoku (specjalistyczną wiedzę przekazywali strażnicy miejscy).

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, w szczególności wśród dzieci, które w ramach tegorocznych ferii zimowych mogli atrakcyjnie i wspólnie z rodzicami spędzić dzień.