Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ułatwiamy korzystanie z aplikacji „Pierwsza pomoc”

Data publikacji 20.02.2017

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z ratownikiem medycznym Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy przygotowali dodatek do istniejącej aplikacji na telefony komórkowe „Pierwsza pomoc”.

Nowe rozwiązanie umożliwia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia u osoby poszkodowanej prowadzenie resuscytacji pod „nadzorem” aplikacji. 

Po wciśnięciu przycisku „asystent pierwszej pomocy i RKO” w aplikacji w naszym telefonie - aplikacja uruchamia głosowy algorytm postępowania z poszkodowanym. Każe nam sprawdzić bezpieczeństwo, wykonać połączenie na telefon alarmowy 112, wyznaczyć osoby do pomocy. Oprócz tego powie nam jak sprawdzić stan świadomości poszkodowanego, w jaki sposób udrożnić jego drogi oddechowe, w przypadku braku oddechu nakaże nam rozpocząć uciskanie klatki piersiowej poszkodowanego. Będzie nawet liczyła i poda tempo uciśnięć klatki piersiowej poszkodowanego, powie kiedy i w jaki sposób wykonać u poszkodowanego oddechy ratownicze. Głos z aplikacji nakaże także szukanie najbliższego AED – automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

Jednym słowem będzie naszym asystentem w tej stresującej sytuacji. Tego typu rozwiązanie w momencie wykorzystania go w sytuacji zagrożenia przyczyni się do wzrostu efektywności naszych działań ratunkowych poprzez wysyłanie jasnych i czytelnych komunikatów głosowych z aplikacji zainstalowanej w naszym telefonie. 

Dodatek do aplikacji będzie dostępny od przyszłego tygodnia. Aby uzyskać te udoskonalenia wystarczy „odświeżyć” zainstalowaną już aplikację lub ściągnąć nową. Aplikacja dostępna jest w „sklep Play” i „App Store”.

KWP Bydgoszcz / kp

 

 

Powrót na górę strony