Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Delegacja z Mołdawii

Data publikacji 20.02.2017

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę powitać Państwa w gmachu Komendy Głównej Policji – powiedział nadinsp. dr Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji, witając dzisiaj delegację z Generalnego Inspektoratu Policji Mołdawii, która gości w Polsce od 19 do 22 lutego br.

W jej składzie znaleźli się: Alexandru Pinzari, Generalny Inspektor Policji Mołdawii, Andrei Zagoreanu – dyrektor Zarządu Kadr, Alexandru Bejan –  dyrektor Zarządu Operacyjnego, Iuliana Dumitras – kierownik Sekcji Projektów i Funduszy Pomocowych Zarządu Współpracy Międzynarodowej, a także Iurie Briceag – komendant  Inspektoratu  Policji w Kaguł. Celem wizyty delegacji mołdawskiej policji jest m.in. zapoznanie się z polskim systemem doboru kadrowego oraz doskonalenia zawodowego. Podczas spotkania nadinsp. dr Jarosław Szymczyk przestawił m.in. strukturę polskiej Policji, omówił działalność Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a także zadeklarował chęć dalszej współpracy.

– Dziękuję za ciepłe przyjęcie – powiedział Alexandru Pinzari Generalny Inspektor Policji Mołdawii, który podkreślił, że liczy na wymianę doświadczeń i współpracę przy ściganiu przestępców. W spotkaniu uczestniczyli też nadinsp. Andrzej Szymczyk - I Zastępca Komendanta Głównego Policji, insp. Rafał Batkowski - dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz insp. Dariusz Drzał z BMWP KGP. Po jego zakończeniu delegacja z Mołdawii pojechała do CSP, gdzie m.in. zapozna się ze strukturą i zadaniami polskiej Policji, jej współpracą z partnerami krajowymi i zagranicznymi, z doborem do Policji, systemem szkolnictwa policyjnego, a także obejrzy strzelnicę, halę sportową i Policyjne Centrum Dowodzenia. We wtorek goście z mołdawskiej policji zapoznają się z systemem szkoleń w WSPol. w Szczytnie, gdzie zobaczą m.in. strzelnicę, symulator kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, a także symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych.

ArtK

zdj. Andrzej Mitura

 

  • delegacja z Mołdawii z wizytą w KGP
  • delegacja z Mołdawii z wizytą w KGP
  • delegacja z Mołdawii z wizytą w KGP
  • delegacja z Mołdawii z wizytą w KGP
  • delegacja z Mołdawii z wizytą w KGP
  • delegacja z Mołdawii z wizytą w KGP
Powrót na górę strony