Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sąd aresztował mężczyznę, który odpalił racę w autobusie

Data publikacji 21.02.2017

Rudzki sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i tymczasowo aresztował 25-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Młody mężczyzna podejrzany jest o kierowanie gróźb wobec kontrolerów biletów i odpalenie racy sygnałowej w autobusie pełnym pasażerów. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Kryminalni z rudzkiej komendy doprowadzili wczoraj do sądu 25-latka, wobec którego zastosowano tymczasowy areszt na okres 3-miesięcy. Rudzianin w ubiegły weekend jadąc autobusem bez biletu, groził kontrolującym go pracownikom KZK GOP.

W trakcie kontroli wyciągnął z kieszeni racę sygnałową i odpalił ją w zatłoczonym autobusie. Raca przeleciała nad głowami pasażerów i paląc się zatrzymała na przedniej szybie, którą po chwili przepaliła. Na szczęście żadnemu z pasażerów nic się nie stało, wszyscy w porę zdążyli opóścić pojazd.

Agresywny rudzianin został obezwładniony przez pasażerów, a następnie przekazany policjantom. Zebrany przez śledczych i prokuratora materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów, kierowania gróźb karalnych wobec kontrolerów biletów oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy komunikacyjnej, poprzez odpalenie w autobusie wypełnionym pasażerami racy sygnałowej. Za te przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.

Film pokazujący palącą się racę w autobusie / żródło: wiadomoscirudzkie.pl

KWP w Katowicach / ig

  • Zatrzymany mężczyzna
  • Foto: wiadomościrudzkie.pl / youtube
  • Foto : wiadomościrudzkie.pl

Opis filmu: Sąd aresztował mężczyznę, który odpalił racę w autobusie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.97 MB)

Powrót na górę strony